Connect with Us

“Jam krenar për kirurgët shqiptarë”/ Rezart Veleshnja zbulon sëmundjen e rëndë të nënës së tij

Showbizz

“Jam krenar për kirurgët shqiptarë”/ Rezart Veleshnja zbulon sëmundjen e rëndë të nënës së tij

Publikuar

-

“Jam krenar për kirurgët shqiptarë”/ Rezart Veleshnja zbulon sëmundjen e rëndë të nënës së tij

Aktori i humorit Rezart Veleshnja ka ndarë me ndjekësit një nga historitë më të trishtueshme dhe të dhimbshme për të.

Aktori ka treguar se mamaja e tij ka vuajtur nga kanceri i gjirit por falë përkujdesjes së mjekëve ka arritur t’ia dalë mbanë.

Rezart Veleshnja ka publikuar në Instagram një statsus ku përveç se ka rrëfyer këtë histori ka falenderuar dhe mjekun që ka asistuar mamanë  e tij, duke treguar se ndjehet krenar për jakat e bardha.

“Sot mendova ta ndaj me ju edhe pse mund te duket pak e cuditetshme por gezimi qe kam ma lejon kete! Pas nje lufte me kancerin e gjirit qe nena ime kaloi arrita te kuptoj se jakat e bardha shqiptare jane me te aftet ne bote jam krenar per kirurget Shqiptar.

Ky eshte Helidon Nina, nje nga kirurget me te mire i cili shpetoi edhe jeten e nenes sime! Te jam mirenjohes! Zoti te bekofte ty edhe familjen tende!”- janë fjalët e ndjera të Rezartit në postim.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

FOTO-“Nuk paska dhuratë më të shtrenjtë”/ Rezarta Shkurta surprizohet në mënyrën e veçantë për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja dhe biznesmenia Rezarta Shkurta, feston sot ditëlindjen dhe urimet e surprizat për të kanë nisur që në mesnatë. Stafi i “Hera Company” ishin të parët që e surprizuan me një festë enkas për ditëlindjen e saj. Ata ishin mbledhur të gjithë bashkë për të uruar shefen e tyre, me të cilën duket se kanë […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

VIDEO-Loredana mbështet këngëtaren shqiptare/ Ja çfarë bën reperja

Publikuar

-

Nga

Reperja e njohur Loredana ka treguar jo pak herë mbështetjen e saj për koleget. Para pak kohësh reperja tregoi mbështetjen e saj për Taynën ndërsa së fundi ka mbështetur një tjetër këngëtare nga Kosova. Bëhet fjalë për Kidën. Kida sapo ka publikuar këngën e saj më të re “Malli”, e cila vetëm në një javë […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

U përfol për një lidhje me Cozman/ Moderatorja shqiptare flet për herë të parë

Publikuar

-

Nga

Kohë më parë u përfol në media se moderatorja nga Kosova, Blerona Zeqiri dhe reperi Cozman ishin në një lidhje. Blerona ka patur mundësinë të sqarojë më në fund çdo lajm ën lidhje me këtë temë. E ftuar në Shiko Kush Luan, Blerona ka hedhur poshtë të gjitha tahshethemet duke u shprehur se mes saj […]

LEXO TE PLOTE