Connect with Us

Një ndër meshkujt më të bukur dhe të pasur në Turqi/ Disa fakte interesante që nuk i dinit për aktorin Burak Özçivit

Showbizz

Një ndër meshkujt më të bukur dhe të pasur në Turqi/ Disa fakte interesante që nuk i dinit për aktorin Burak Özçivit

Publikuar

-

Një ndër meshkujt më të bukur dhe të pasur në Turqi/ Disa fakte interesante që nuk i dinit për aktorin Burak Özçivit

Burak Özçivit është një nga aktorët më të mirë në Turqi. Fillimet e tij në televizion i ka patur si model për tu shndërruar më vonë në yllin e kinematografisë turke. Ai mbart disa tituj të rëndësishëm në karrierën e tij si model si dhe ka fituar disa çmime. Ja disa fakte që nuk i dinit për aktorin e famshëm Burak Özçivit.

1-Në fillimet e tij Burak ka qenë një model i cili falë bukurisë dhe talentit të tij në aktrim u kthy në një yll i telenovelave.

2-Burak Özçivit e nisi profesionin e tij si aktor në serialin Eksi 18.

3- Menjëherë pas debutimit të tij në seriale televizive, ai hyri në biznesin e filmit në 2007, në Musallat. Filmi që shënoi karrierën e tij si aktor ishte Zarafa (2013). Ai ka aktruar në filma të ndryshëm si Ask Sana Benzer (2015) dhe Kardesim Benim (2016).

4-Disa nga hobet e tij janë futbolli, makinat dhe di jashtëzakonisht shumë mirë gjuhën angleze.

5-Disa nga arritjet e Burak Özçivit përveçse një nga aktorët më të mirë, përfshin edhe titullin si modeli më i mirë në Turqi në vitin 2005 si dhe është pozicionuar me një shpejtësi të madhe në Modeli më i mirë në Botë.

6- Në vitin 2014, ai fitoi katër çmime të tjera në kategori si Aktori më i mirë në TV, Aktori më i mirë i stilit të vitit dhe Aktori më i pëlqyer i TV.

7-Së fundi Burak ka krijuar kompaninë e tij të produksionit dhe ka bërë pjesë të filmit të tij të parë Amine Gulse, Miss Turqia 2014 për të luajtur një rol.

8-Burak është i martuar me një nga aktoret më të bukura në Turqi Fahriye Evcen, në vitin 2017.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

FOTO-“Do ishe lidhur me një kriminel?”/ Rike Roçit i bëjnë pyetjen e papritur, ja përgjiga e modeles seksi

Publikuar

-

Nga

Ajo njihet si banorja më seksi e reality show “Big Brother” e cila tashmë është një personazh mjaft i komentuar dhe aktiv në rrjetet sociale. Së fundmi përmes një postimi të bërë në Instastory, Rike Roci iu ka dhënë mundësinë ndjekësve të saj ta pyesin për çfarë të duan dhe më pas ajo iu ka […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Arti në zi/ Ndërron jetë në mënyrë tragjike aktorja 13 vjeçare

Publikuar

-

Nga

Një lajm tepër i dhimbshëm , ka “mbërthyer” mediat e huaja ditën e djeshme. Aktorja e re e Brodway, Laurel Griggs, ka ndërruar jetë në moshën 13-vjeçare për shkak të një komplikimi në shëndetin e saj. Ajo e humbi jetën për shkak të astmës teksa ishte në spital dhe për fat të keq, mjekët nuk […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Kam nevojë për dëgjues, jo për këshillues”/ Kaloi një ndarje të dhimbshme, Kiara Tito tregon “sekretin” se si e ka marrë veten

Publikuar

-

Nga

Pak muaj më parë, moderatorja dhe blogerja Kiara Tito përjetoi një ndarje të dhimbshme dhe së fundmi ajo vendosi të tregojë sesi ia kalë kur është ndarë dhe si e ka marrë veten nga një lidhje që e ka lënduar. “Këtë dhimbjen nuk e kam kaluar shumë lehtë, por kam kuptuar që koha është ilaçi […]

LEXO TE PLOTE