Connect with Us

Një ndër meshkujt më të bukur dhe të pasur në Turqi/ Disa fakte interesante që nuk i dinit për aktorin Burak Özçivit

Showbizz

Një ndër meshkujt më të bukur dhe të pasur në Turqi/ Disa fakte interesante që nuk i dinit për aktorin Burak Özçivit

Publikuar

-

Burak Özçivit është një nga aktorët më të mirë në Turqi. Fillimet e tij në televizion i ka patur si model për tu shndërruar më vonë në yllin e kinematografisë turke. Ai mbart disa tituj të rëndësishëm në karrierën e tij si model si dhe ka fituar disa çmime. Ja disa fakte që nuk i dinit për aktorin e famshëm Burak Özçivit.

1-Në fillimet e tij Burak ka qenë një model i cili falë bukurisë dhe talentit të tij në aktrim u kthy në një yll i telenovelave.

2-Burak Özçivit e nisi profesionin e tij si aktor në serialin Eksi 18.

3- Menjëherë pas debutimit të tij në seriale televizive, ai hyri në biznesin e filmit në 2007, në Musallat. Filmi që shënoi karrierën e tij si aktor ishte Zarafa (2013). Ai ka aktruar në filma të ndryshëm si Ask Sana Benzer (2015) dhe Kardesim Benim (2016).

4-Disa nga hobet e tij janë futbolli, makinat dhe di jashtëzakonisht shumë mirë gjuhën angleze.

5-Disa nga arritjet e Burak Özçivit përveçse një nga aktorët më të mirë, përfshin edhe titullin si modeli më i mirë në Turqi në vitin 2005 si dhe është pozicionuar me një shpejtësi të madhe në Modeli më i mirë në Botë.

6- Në vitin 2014, ai fitoi katër çmime të tjera në kategori si Aktori më i mirë në TV, Aktori më i mirë i stilit të vitit dhe Aktori më i pëlqyer i TV.

7-Së fundi Burak ka krijuar kompaninë e tij të produksionit dhe ka bërë pjesë të filmit të tij të parë Amine Gulse, Miss Turqia 2014 për të luajtur një rol.

8-Burak është i martuar me një nga aktoret më të bukura në Turqi Fahriye Evcen, në vitin 2017.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: