Connect with Us

Tre karakteristika për çdo shenjë të horoskopit/ Zbuloni cilat janë defektet dhe cilësitë tuaja

Kuriozitete

Tre karakteristika për çdo shenjë të horoskopit/ Zbuloni cilat janë defektet dhe cilësitë tuaja

Publikuar

-

Dashi

1-Në jetë gjithmonë bëni atë që dëshironi pa u kujdesur shumë për mendimin e atyre që janë përreth jush

2-Thoni atë që mendoni dhe veproni në përputhje me rrethanat.

3-Nga impulsiviteti, që jeni, shpesh veproni pa menduar, duke rrezikuar të gjendeni në situata më të mëdha se ato që mund të përballoni.

Demi

1-gjëja që ka më tepër rëndësi për ju është të jetoni jetën dhe shijon jetën në çdo aspekt

2- Midis të panjohurës dhe të njohurës preferoni të zgjidhni stabilitetin që të fal opsioni i dytë

3- Nuk i doni pengesat , por nëse duhet të luftoni për të arritur qëllimin tuaj, e bëni atë pa hezituar.

Binjakët

1-Keni një intuit të rrallë, e di gjithmonë se çfarë dëshiron nga jeta dhe mund të kuptoni aspekte që kalojnë plotësisht pa u vënë re te të tjerët

2-E urreni mërzinë dhe jetoni gjithmonë duke kërkuar stimuj të rinj që sjellin pak kripë në jetën tuaj

3- Ju pëlqen të komunikoni me të tjerët dhe gjithmonë jeni gjithnjë në kërkim të  njohjeve të reja.

Gaforrja

1-Jeni shumë të ndjeshëm dhe këni një energji të mirë me persona të tjerë.

2- Nëse diçka nuk shkon sipas dëshirës tuaj ose dikush iu bën padrejtësi, ju prireni ta sulmoni dhe mban mëri për ca kohë.

3-Shpesh lejoni që melankolia t’iu mbysë. Kujtimet e së kaluarës po ju bëjnë të  përjetoni momentet  e humbura por që janë veçanërisht të dashura për ju.

Luani

1-Për të qenë të lumtur keni nevojë për vëmendje. Pa të ndjeheni i humbur.

2-Jeni shumë krenarë dhe nuk iu pëlqen kur dikush është më i mirë se ju në një fushë.

3- Mund të arrini gjithçka që synoni  dhe jeni të përgatitur për gjithçka.

Virgjëresha

1-Ju prireni të jeni një person i saktë, i cili, në pjesën më të madhe, synon përsosmërinë

2-Keni një pesimizëm që ju bën ta shihni gjithmonë gotën gjysmë të zbrazur.

3-Nuk iu pëlqejnë surprizat, pasi dëshironi të dini çdo gjë rreth personave që iu rrethojnë

Peshorja

1-Ju jeni një person plot elegancë dhe me një shije estetike aq të fortë sa është e dukshme për këdo.

2-Në jetë e urreni padrejtësinë. Për tu ndier mirë, duhet që të gjithë të kenë atë që u takon atyre dhe askush nuk është në disavantazh për shkak të palëve të treta.

3-Jeni të pavendosur, deri në atë pikë sa të futeni në krizë kur bëhet fjalë për zgjedhjen midis opsioneve të ndryshme

Akrepi

1-Ju jeni një person enigmatik dhe i rezervuar dhe për të tjerët jeni misterioz gjë që iu bën më tërheqës.

2-I urreni gabimet. dhe për njerëzit që bëjnë padrejtësi kundër jush mund të hakmerreni në një mënyrë shumë të rrezikshme.

Shigjetari

1-Ju jeni një person jashtëzakonisht pozitiv

2-Ju keni një frymë të fortë aventureske që ju shtyn të filloni çdo situatë me entuziazëm

3-Ju pëlqejnë sfidat

Bricjapi

1-Ju keni një ndjenjë të madhe të përgjegjësisë në punë dhe marrëdhënie ndërnjerëzore në veçanti

2-Keni vendosmëri

3-Ju jeni shumë kokëfortë dhe kur vendosni diçka në kokën tuaj, edhe nëse jeni gabim, është e vështirë të bëni që të ndryshoni mendim

Ujori

1-Ju jeni të pavarur dhe gjithmonë të gatshëm për të ndjekur instinktet tuaja

2-Për të qenë të lumtur jeni të gatshëm të bëni gjithçka dhe nuk keni frikë të tregoni emocionet tuaja, veçanërisht sepse nuk jeni të varur nga mendimet e të tjerëve

3-Jeni vizionar

Peshqit

1-Ju jeni një person shumë i mirë dhe i përkushtuar ndaj të tjerëve. Për shkak të empatisë tuaj, në fakt, ju nuk mund të ndiheni plotësisht të lumtur nëse ata që ju rrethojnë vuajnë.

2-Ju e doni artin dhe shpesh, edhe për shkak të drojës suaj, ju shpreheni më së miri përmes tij

3-Ju jeni shumë intuitiv dhe të aftë të kapni emocionet e të tjerëve

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: