Connect with Us

Tre karakteristika për çdo shenjë të horoskopit/ Zbuloni cilat janë defektet dhe cilësitë tuaja

Kuriozitete

Tre karakteristika për çdo shenjë të horoskopit/ Zbuloni cilat janë defektet dhe cilësitë tuaja

Publikuar

-

Dashi

1-Në jetë gjithmonë bëni atë që dëshironi pa u kujdesur shumë për mendimin e atyre që janë përreth jush

2-Thoni atë që mendoni dhe veproni në përputhje me rrethanat.

3-Nga impulsiviteti, që jeni, shpesh veproni pa menduar, duke rrezikuar të gjendeni në situata më të mëdha se ato që mund të përballoni.

Demi

1-gjëja që ka më tepër rëndësi për ju është të jetoni jetën dhe shijon jetën në çdo aspekt

2- Midis të panjohurës dhe të njohurës preferoni të zgjidhni stabilitetin që të fal opsioni i dytë

3- Nuk i doni pengesat , por nëse duhet të luftoni për të arritur qëllimin tuaj, e bëni atë pa hezituar.

Binjakët

1-Keni një intuit të rrallë, e di gjithmonë se çfarë dëshiron nga jeta dhe mund të kuptoni aspekte që kalojnë plotësisht pa u vënë re te të tjerët

2-E urreni mërzinë dhe jetoni gjithmonë duke kërkuar stimuj të rinj që sjellin pak kripë në jetën tuaj

3- Ju pëlqen të komunikoni me të tjerët dhe gjithmonë jeni gjithnjë në kërkim të  njohjeve të reja.

Gaforrja

1-Jeni shumë të ndjeshëm dhe këni një energji të mirë me persona të tjerë.

2- Nëse diçka nuk shkon sipas dëshirës tuaj ose dikush iu bën padrejtësi, ju prireni ta sulmoni dhe mban mëri për ca kohë.

3-Shpesh lejoni që melankolia t’iu mbysë. Kujtimet e së kaluarës po ju bëjnë të  përjetoni momentet  e humbura por që janë veçanërisht të dashura për ju.

Luani

1-Për të qenë të lumtur keni nevojë për vëmendje. Pa të ndjeheni i humbur.

2-Jeni shumë krenarë dhe nuk iu pëlqen kur dikush është më i mirë se ju në një fushë.

3- Mund të arrini gjithçka që synoni  dhe jeni të përgatitur për gjithçka.

Virgjëresha

1-Ju prireni të jeni një person i saktë, i cili, në pjesën më të madhe, synon përsosmërinë

2-Keni një pesimizëm që ju bën ta shihni gjithmonë gotën gjysmë të zbrazur.

3-Nuk iu pëlqejnë surprizat, pasi dëshironi të dini çdo gjë rreth personave që iu rrethojnë

Peshorja

1-Ju jeni një person plot elegancë dhe me një shije estetike aq të fortë sa është e dukshme për këdo.

2-Në jetë e urreni padrejtësinë. Për tu ndier mirë, duhet që të gjithë të kenë atë që u takon atyre dhe askush nuk është në disavantazh për shkak të palëve të treta.

3-Jeni të pavendosur, deri në atë pikë sa të futeni në krizë kur bëhet fjalë për zgjedhjen midis opsioneve të ndryshme

Akrepi

1-Ju jeni një person enigmatik dhe i rezervuar dhe për të tjerët jeni misterioz gjë që iu bën më tërheqës.

2-I urreni gabimet. dhe për njerëzit që bëjnë padrejtësi kundër jush mund të hakmerreni në një mënyrë shumë të rrezikshme.

Shigjetari

1-Ju jeni një person jashtëzakonisht pozitiv

2-Ju keni një frymë të fortë aventureske që ju shtyn të filloni çdo situatë me entuziazëm

3-Ju pëlqejnë sfidat

Bricjapi

1-Ju keni një ndjenjë të madhe të përgjegjësisë në punë dhe marrëdhënie ndërnjerëzore në veçanti

2-Keni vendosmëri

3-Ju jeni shumë kokëfortë dhe kur vendosni diçka në kokën tuaj, edhe nëse jeni gabim, është e vështirë të bëni që të ndryshoni mendim

Ujori

1-Ju jeni të pavarur dhe gjithmonë të gatshëm për të ndjekur instinktet tuaja

2-Për të qenë të lumtur jeni të gatshëm të bëni gjithçka dhe nuk keni frikë të tregoni emocionet tuaja, veçanërisht sepse nuk jeni të varur nga mendimet e të tjerëve

3-Jeni vizionar

Peshqit

1-Ju jeni një person shumë i mirë dhe i përkushtuar ndaj të tjerëve. Për shkak të empatisë tuaj, në fakt, ju nuk mund të ndiheni plotësisht të lumtur nëse ata që ju rrethojnë vuajnë.

2-Ju e doni artin dhe shpesh, edhe për shkak të drojës suaj, ju shpreheni më së miri përmes tij

3-Ju jeni shumë intuitiv dhe të aftë të kapni emocionet e të tjerëve

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lehtëson stresin dhe dhimbjet e kokës/ 9 përfitimet që sjell puthja për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Puthja ndihmon në lehtësimin e alergjive. Hulumtimet na kanë treguar se vetëm një seancë 30-minutëshe e puthjes në të vërtetë mund të zvogëlojë në mënyrë dramatike simptomat e etheve ose alergjive që janë shkaktuar nga poleni ose pluhuri. Lehtëson stresin Nëse jeni dikush që vazhdimisht ndjehet i stresuar, atëherë gjëja më e mirë që mund […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë rezervon pjesa e mbetur e vitit për ju? Zgjidhni topin tuaj të preferuar dhe zbulojeni

Publikuar

-

Nga

Në imazhin e mësipërm, shfaqen 6 topa të ndryshëm kristalesh. Zgjidhni atë që ju tërhoqi vëmendjen, pastaj rrëshqitni poshtë për të zbuluar se çfarë lajmi po pret për ju gjatë gjithë vitit! Nëse keni zgjedhur topin kristal Nr. 1: Ky vit do të ofrojë akoma ide të shkëlqyera për ju dhe për botën përreth jush. Ndoshta […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Zjarri, Uji, Ajri apo Toka?/ Zbuloni frymën tuaj elementare dhe çfarë do të thotë kjo për ju

Publikuar

-

Nga

Ne të gjithë jemi guximshëm dhe të gjithë kemi elementët e botës përreth nesh. Këta elementë përfshijnë Tokën, Ajrin, Zjarrin dhe Ujin. Për të zbuluar nëse jeni një shpirt i Zjarrit, Tokës, Ajrit apo Ujit, lexoni përmbledhjen e meposhtme. Nëse jeni një Frymë Ajri: Do të ndjeni një thirrje për t’i dërguar një mesazh botës, përmes […]

LEXO TE PLOTE