Connect with Us

VIDEO- Dështon filmi i Will Smith/ Ja sa miliona dollarë humbje ka shënuar “Gemini Man”

Life Style

VIDEO- Dështon filmi i Will Smith/ Ja sa miliona dollarë humbje ka shënuar “Gemini Man”

Publikuar

-

VIDEO- Dështon filmi i Will Smith/ Ja sa miliona dollarë humbje ka shënuar “Gemini Man”

U mendua se filmi më i ri i aktorit të famshëm, Will Smith, “Gemini Man” do të kishte fitime të mëdha dhe nominime për çmimin Oscar.

Por sipas “The Hollywood Reporter” ky film pritet të shënojë një humbje prej 75 milion dollarësh dhe po konsiderohet si një dështim nga “office box”.

Fundjavën e parë të shfaqjes së filmit në Amerikën e Veriut, u përfituan 20 milion dollarë, mirëpo kjo shifër zbriti ndjeshëm javën e dytë, duke shkuar në vetëm 8.5 milion dollarë.

Interesi për filmin e Smith ka qenë më i vogël se ai për filmin e Jolie, “Maleficent: Mistress of Evil”.

Deri tani, “Maleficent” ka arritur të fitojë një shifër prej 22.4 milion dollarësh në tregun kinez, ndërsa “Gemimi Man” 21 milion.

Sipas mediave të huaja, deri tani filmi i Will Smith ka përfituar në total 118.7 milion dollarë, ndërkohë që pritej të fitonte më shumë dhe të kishte interes më të madh tek publiku./CNA.al

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Shkencëtarët shokojnë me studimin e fundit: “Të rinjtë po defromohen dita-ditës”

Publikuar

-

Nga

Hulumtimi i kryer në Universitetin e Bregut të Diellit në Australi ka zbuluar se të rinjtë, kryesisht midis moshës 18-30 vjeç, kanë një rritje të pazakontë në pjesën e pasme të kafkës së tyre. Shkaku i mundshëm për këtë thuhet se është “ngarkesa mekanike”, e cila është përgjegjëse për këtë rritje që është vërejtur vetëm […]

LEXO TE PLOTE