Connect with Us

Nga punët e shtëpisë deri tek marrëdhëniet intime/ 15 gjërat që duhet të dini për jetën në çift para se të martoheni

Life Style

Nga punët e shtëpisë deri tek marrëdhëniet intime/ 15 gjërat që duhet të dini për jetën në çift para se të martoheni

Publikuar

-

Nga punët e shtëpisë deri tek marrëdhëniet intime/ 15 gjërat që duhet të dini për jetën në çift para se të martoheni

Nuk mund të besoni tek asnjë përveçse tek personi i zemrës apo jo? Një studim ka zbuluar se 40 përqind e njerëzve tradhtojnë partnerin apo partneren. Që kjo të mos ndodhë dhe të bëni gjënë e duhur duhet të dini këto 15 gjëra para se të merrini vendimin për tu martuar.

1-Nëse prisni të mbushni 23 vjeç ka më pak gjasa që në të ardhmen të ndodhë divorci

2-Faza e “rënies në dashuri” zgjat rreth një vit

3-Dy persona mund të jenë të përputhshëm ose jo,  në këndvështrime të ndryshme.

4-Martesat më të lumtura janë ato midis miqve më të mirë.

5-Sa më shumë që çifti të ketë një diferncë të vogël moshe, aq më pak ka të ngjarë që ata të divorcohen.

6-Nëse ju gëzoheni kur partneri juaj merr një lajm të mirë, marrëdhënia juaj do të jetë më e mirë.

7-Pakënaqësia rritet shpejt në çifte që nuk merren së bashku me punët e shtëpisë.

8-Tani ka standarde më të larta se martesa.

9-Asnjëherë nuk do ta njihni partnerin tuaj në mënyrë perfekte.

10-Nëse do të jetoni së bashku për të “provuar” marrëdhëniet, me siguri nuk jeni aq të bindur.

11-Nëse varesh ekonomikisht nga bashkëshorti, do të ketë më shumë shanse ta tradhtoni.

12-Ne mendojmë se, me përjashtim të partnerit tonë, të gjithë na tradhtojnë.

13-Çiftet që vlerësojnë njëri-tjetrin ka më shumë të ngjarë të qëndrojnë së bashku.

14-Herët a vonë ju e kuptoni që nuk jeni i njëjti person.

15-Kur bëhet fjalë për seksin, cilësia është më e rëndësishme se sasia.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Lëkurë e pastër dhe vezulluese/ 5 këshillat që duhet të ndiqni për një jetë të shëndetshme

Publikuar

-

Nga

Omega-3 ndihmon në luftimin e akneve Omega-3 janë acide yndyrore thelbësore që konsiderohen të shëndetshme për organizmin tonë në përgjithësi. Përfitimet e tyre të mundshme përfshijnë rritjen e shëndetit të trurit dhe zemrës, por ajo që ne duam të përqendrohemi tani janë përfitimet e omega-3 në lëkurën tuaj. Gjëja kryesore që ata mund të ndihmojnë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Bindës dhe shumë të zgjuar/ Shenjat e horoskopit që dinë të luajnë më së miri rolin e prokurorit

Publikuar

-

Nga

Luani Njerëzit që i përkasin shenjës së Luanit dinë të bëjnë shumë mirë rolin e prokurorit shkëlqyeshëm për shkak të aftësive të tyre fantastike të njerëzve. Kur punoni në sistemin juridik, ju punoni me njerëz – firma juaj, klienti juaj, mbrojtësi kundërshtar dhe të gjithë në sallën e gjyqit. Juristët punojnë në emër të njerëzve […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E thonë psikologët: 7 arsyet pse të mbash shok ish të dashurin është një ide e keqe

Publikuar

-

Nga

Nëse keni dyshime nëse duhet të qëndroni miq me ish-in tuaj, ky studim , i udhëhequr nga psikologë, do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë pse nuk është një ide e tillë e mirë të qëndroni miq me një ish. Bright Side iu ndihmon të kuptoni më mirë dobësitë e të mbeturit shok me ish-partnerin […]

LEXO TE PLOTE