Connect with Us

Nga punët e shtëpisë deri tek marrëdhëniet intime/ 15 gjërat që duhet të dini për jetën në çift para se të martoheni

Life Style

Nga punët e shtëpisë deri tek marrëdhëniet intime/ 15 gjërat që duhet të dini për jetën në çift para se të martoheni

Publikuar

-

Nuk mund të besoni tek asnjë përveçse tek personi i zemrës apo jo? Një studim ka zbuluar se 40 përqind e njerëzve tradhtojnë partnerin apo partneren. Që kjo të mos ndodhë dhe të bëni gjënë e duhur duhet të dini këto 15 gjëra para se të merrini vendimin për tu martuar.

1-Nëse prisni të mbushni 23 vjeç ka më pak gjasa që në të ardhmen të ndodhë divorci

2-Faza e “rënies në dashuri” zgjat rreth një vit

3-Dy persona mund të jenë të përputhshëm ose jo,  në këndvështrime të ndryshme.

4-Martesat më të lumtura janë ato midis miqve më të mirë.

5-Sa më shumë që çifti të ketë një diferncë të vogël moshe, aq më pak ka të ngjarë që ata të divorcohen.

6-Nëse ju gëzoheni kur partneri juaj merr një lajm të mirë, marrëdhënia juaj do të jetë më e mirë.

7-Pakënaqësia rritet shpejt në çifte që nuk merren së bashku me punët e shtëpisë.

8-Tani ka standarde më të larta se martesa.

9-Asnjëherë nuk do ta njihni partnerin tuaj në mënyrë perfekte.

10-Nëse do të jetoni së bashku për të “provuar” marrëdhëniet, me siguri nuk jeni aq të bindur.

11-Nëse varesh ekonomikisht nga bashkëshorti, do të ketë më shumë shanse ta tradhtoni.

12-Ne mendojmë se, me përjashtim të partnerit tonë, të gjithë na tradhtojnë.

13-Çiftet që vlerësojnë njëri-tjetrin ka më shumë të ngjarë të qëndrojnë së bashku.

14-Herët a vonë ju e kuptoni që nuk jeni i njëjti person.

15-Kur bëhet fjalë për seksin, cilësia është më e rëndësishme se sasia.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: