Connect with Us

E thonë studimet: Meshkujt me mjekër jo vetëm që janë më trendi, por edhe më të dëshiruar nga femrat

Kuriozitete

E thonë studimet: Meshkujt me mjekër jo vetëm që janë më trendi, por edhe më të dëshiruar nga femrat

Publikuar

-

Në të shkuarën nëse shihnim një mashkull kishim mendimin më të keq për të. Në shihnin dikë me mjekër menjëherë iu vinte në mendje që personi është i rrëmujshëm, i çrregullt, ndërsa sot ëhstë kthyer në një trend që po tërheq shumicën e meshkujve.

Po të hedhim një sy në rrjetet sociale, shumica e meshkujve më seksi e kanë mjekrën një karakteristikë seksuale sekondare . Bright Side iu paraqet të gjitha studimet që janë bërë në lidhje me personat që mbajnë mjekër.

Sipas statistikave një mashkull harxhon plot 3.350 orë të jetës së tij në tualet para pasëyrës për të rregulluar mjekrën.

Kjo është një nga arsyet pse mbajta e mjekrës është kthyer në trend vitet e fundit.

Lajmi i mirë është jo vetëm që kursen kohën por i bën ata edhe më tërheqës në lidhje me femrat. Sado që mund të tingëllojë surprizuese, femrat i shikojnë meshkujt me mjekër si mundësinë për të gjetur më shpejt një partner romantik.Duke mos harruar që mjekra i bën meshkujt më të dallueshëm në një ambient të hapur kështu që do të tërheqin më shumë femra rreth vetes.

Shkencëtarët e universitetit Australian ashtu dhe Universiteti i Turku në Finlandë kanë bërë më shumë studime rreth tendencës dhe kanë vendosur të gjejnë arsyen pse meshkujt me mjekër influencojnë në sjelljen e femrave me anë të këtij detaji mashkullor, dhe kanë mësuar arsyet që ndodhen pas këtyre preferencave.

Një eksperiment i kryer me 8500 gra të cilave iu paraqitën tre fotografi ku shfaqeshin meshkuj të rruar, me pak mjekër dhe me mjekër të plotë.

shumica e femrave kanë zgjedhur për një marrëdhënie afatgjatë dashurie meshkuj me mjekër të plotë ndërsa meshkujt pa mjekër për një lidhje afatshkurtër.

Për më tepër, mjekrat kanë tendencë të zbusin tiparet që konsiderohen shumë mashkullore apo edhe femërore, duke i bërë meshkujt të duken më tërheqës.

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një marrëdhënie afatgjatë, të qëndrueshme, është koha që ju të hidhni briskun dhe t’i lini flokët e fytyrës të rriten falas.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: