Connect with Us

“Ishte në dijeni për tradhtitë e tij të shumta”/ Shoqja e ngushtë e Jackie Kennedy rrëfen sekretet e errëta

Kuriozitete

“Ishte në dijeni për tradhtitë e tij të shumta”/ Shoqja e ngushtë e Jackie Kennedy rrëfen sekretet e errëta

Publikuar

-

Personat e famshëm dhe të pasur nuk kanë aspak një jetë aq të qetë dhe normale sa ata na bëjnë të mendojmë.

Së fundmi, këngëtarja Carly Simon përmes librit të saj më të ri “Prekur nga Dielli: Miqësia ime me Jackie”, ka folur  për raportin e Jacqueline Kennedy Onassis  me ish presidentin John F. Kennedy. Ajo ka treguar se përveçse ishte në dijeni të tradhtive të bashkëshortit të saj nuk shqetësohej aspak për këtë të vërtetë.

Në një intervistë, sipas “People”, këngëtarja ka folur hapur për marrëdhëniet e shoqes se saj me dy bashkëshortët që nderruan jete,  Presidentin Kennedy dhe manjatin e transportit të mallrave, Aristotle Onassis, ku të dy e tradhtuan.

“Po ashtu nuk i bënin përshtypjet lidhjet jashtëmartesore të Jack. Me hijeshi dhe e dorëzuar, ajo më tha se ishte në dijeni. Thjesht s’e bezdisnin aq shumë tradhtitë e tij sepse e dinte që Kennedy e donte shumë. Shumë herë më shumë nga ç’donte flirtet e momentit.”-tregon shoqja e ish-zonjës së parë, Carly Simon.

Simon foli rreth miqësisë së rrallë me Jackie-n dhe për ditët e saj të fundit që kaloi në shtëpinë e saj në 1994.

“I mbajta dorën, i thashë që e doja dhe i dhashë lamtumirën. Nga dhoma tjetër dëgjoheshin murgj që këndonin njerëz që qeshnin sepse Kennedy-t kishin organizuar një festë të vogël. Ishte e pabesueshme.”- perfundoi Carly Simon

Në fakt për ne mund të jetë e çuditshme, pasi vetë zonjën e pare nuk e shqetësonin të tilla gjëra, por shoqen e saj po.

“Mendoj se disa gjëra patën shumë ndikim te ajo. Për shembull, ai s’ishte pranë saj kur ajo po lindte, por po kalonte kohë me dashnoren. Ka plot veprime të kësaj natyre që duhet ta kenë lënduar shumë.”- u shpreh Simon./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

6 arsyet pse nuk duhet të flini në anën tuaj të djathtë/ Ndikojnë në shëndet

Publikuar

-

Nga

Disa nga problemet më të rënda kronike si urth dhe dhimbja e shpinës mund të shkaktohen nga fjetja në anën e gabuar. Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të shijosh një gjumë të mirë gjatë natës. Bright Side zbuloi se si disa nga problemet me të cilat ndeshemi në jetën tonë mund […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Si ta kuptoni që nuk keni probleme me zemrën/ Ju duhen vetëm 30 sekonda

Publikuar

-

Nga

Zemra juaj vazhdon të rrahë edhe nëse e shkëputim nga trupi. Kjo vërteton se është shumë e fuqishme dhe është motorri i trupit. Për këtë arsye është e rëndësishme që të tregohet shumë kujdes dhe të ruani shëndetin e zemrës. Prandaj ka disa gjëra që ju duhet të siguroheni që gjithçka shkon mirë me zemrën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E thonë studiuesit: Të ngisni makinën teksa dëgjoni muzikë mbron zemrën dhe trurin nga stresi

Publikuar

-

Nga

Kur ngecni në një trafik të rënduar është shumë e zakonshme të ndiheni të stresuar. Shumë gjëra mund të shkojnë keq gjatë rrugës, duke bërë që zemra të shtojë rrahjet e saj dhe presioni i gjakut të rritet. Studimet tregojnë se stresi i udhëtimit tuaj të përditshëm mund të jenë një faktor i sëmundjeve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-Jahti luksoz i stilit James Bond/ Pamjet në brendësi janë mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Super jahti hibrid u krijua nga Elena Nappi, 34 vjeç, e kompanisë italiane të ndërtimit të anijeve Fincantieri. E quajtur “Carapace”, jahti është i gjatë 256 metra dhe mund të zhytet në një thellësi prej 985 metra deri në 10 ditë Anija luksoze është e pajisur me një palestër, sallë pritjeje, bar, banjë, kabina VIP, […]

LEXO TE PLOTE