Connect with Us

Jeta private dhe karriera/ Faktet më intersante rreth aktorit të famshëm Robert De Niro

Showbizz

Jeta private dhe karriera/ Faktet më intersante rreth aktorit të famshëm Robert De Niro

Publikuar

-

Robert De Niro është një nga aktorët më të famshëm italian. Përveç se aktor ai ka patur shumë poste në jetën e tij profesionale. De Niro është aktor, producent dhe drejtor. Robert De Niro është vlerësuar me shumë çmime gjatë karrierës së tij, duke përfshirë edhe çmimin e madh Oskar.

1-Robert De Niro është nominuar 6 herë për çmimin e madh të Oskar dhe e ka fituar atë dy herë.

2-De Niro u bë pjesë e audicionit për rolin e Sonny Corleone në filmin Il Padrino, por ky rol iu besua James Caan.

3- Babai i tij, Robert De Niro, ishte një piktor dhe ishte gjysmë italian dhe gjysmë irlandez. Nëna, Virginia Admiral, ishte një piktore dhe poete; ishte me origjinë angleze, gjermane, frënge dhe holandeze. Stërgjyshërit quheshin Giovanni Di Niro dhe Angelina Mercurio, vinin nga Ferrazzano (Campobasso), nga i cili kishin emigruar në 1890. Mbiemri origjinal i familjes është Di Niro.

4- Më 18 Tetor 2006 ai mori nënshtetësinë italiane dhe një pasaportë nga kryetari i Romës, Walter Veltroni. Ai është regjistruar më pas në listat zgjedhore të rajonit të tij të origjinës, Molise.

5- Paraqitja e tij e parë  ishte në filmin “Tre Dhoma në Manhattan” , me regji nga Marcel Carné (1965) por nuk ishte i akredituar.

6- Ai ka 5 fëmijë me dy bashkëshorte të ndryshme: me aktoren Diahnne Abbott është babai i Drenës (1972) i lindur nga një lidhje e mëparshme e gruas së tij dhe më pas e birësuar nga aktori, Raphael (1976) dhe binjakët Julian Henry dhe Aaron Kendrik (1978). Pas divorcit, ai u martua me Grace Hightower në 1997 dhe shumë shpejt pas tij lindi Elliot (1998). Ai është gjyshi i dy nipërve, djemve të Raphael, i lindur në 2007 dhe 2011.

6- De Niro dhe Marlon Brando fituan çmimin Oscar për të luajtur të njëjtin personazh, Don Vito Corleone në Il padrino. Marlon Brando për të moshuarit Don Vito në Kumbarin, De Niro për Vitin e ri në Kumbarin – Pjesa II.

7- Grupi Popullor Bananarama i ka kushtuar një këngë aktorit Robert DeNiro.

Për më tepër shihni galerinë  e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: