Connect with Us

FOTO-“Duhet leje nga mjeku për të hyrë”/ Zbuloni shtëpinë më të frikshme në botë ku mund të fitoni 20 mijë dollarë

Kuriozitete

FOTO-“Duhet leje nga mjeku për të hyrë”/ Zbuloni shtëpinë më të frikshme në botë ku mund të fitoni 20 mijë dollarë

Publikuar

-

Dita e Halloweeni-t po afrohet dhe historitë horror janë ato që shkojnë më shumë për shtat këto ditë.

Një prej tyre është edhe “Shtëpia e tmerreve”, e cila shihet si një lloj forme argëtimi ku njerëzit futen dhe tremben nga aktorë ose nga të papritura të tjera.

Kjo shtëpi ndodhet në SHBA dhe quhet më e frikshmja në botë. Pronari i detyron vizitorët të sjellin leje nga mjeku e të firmosin një kontratë me 40 faqe.Krijimi i kësaj loje i ka kushtuar gjysmë milioni dollarë.

Veç kësaj, bëhet një kontroll që i ke sigurimet shëndetësore të paguara, testi për drogë dhe merresh në intervistë për të verifikuar gjendjen mendore.

Pjesëmarrësit pastaj shohin një video rreth dy orë e gjatë, e cila i përgatit mendërisht.Njerëzit përballen me efekte të forta drite dhe zhurme nga filmat e tmerrit, si dhe ndjesi të tjera fizike dhe e gjithë kjo përvoje zgjat mbi gjashtë orë.

Jo vetëm kaq, por nëse ia dilni deri në fund mund të fitoni 20 mijë dollarë. Por fatkeqësisht askush nuk ia ka dalë deri tani.

Për më tepër ndiqni fotogalerinë e mësipërme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: