Connect with Us

FOTO-Mjekja seksi që theu mitet/ Tatuazhe në të gjithë trupin, 25 vjeçarja rrëfen se cfarë mendojnë pacientët për të

Kuriozitete

FOTO-Mjekja seksi që theu mitet/ Tatuazhe në të gjithë trupin, 25 vjeçarja rrëfen se cfarë mendojnë pacientët për të

Publikuar

-

Ajo tashmë njihet si mjekja me më shumë tatuazhe në botë. Sarah Gray, në një intervistë për “Unilad”,  ka treguar sesi pacientët dhe kolegët reagojnë ndaj tatuazheve të shumtë që ajo ka në trup.

25 vjeçarja, e cila si profesion të dytë ka modelingun dhe është shumë e ndjekur në Instagram, ka vendosur që t’i thyejë steriotipet dhe të jetë vetvetja.

Gray u bë e njohur fillimisht kur fitoi ‘Miss Inked Australia’ në vitin 2017. Por tashmë aspiron që të bëhet kirurge ortopede.Dr. Gray numëron më shumë 86,000 ndjekës në Instagram ku poston shpesh foto nga jeta e përditshme si dhe nga puna.

Duke folur për mediat Sarah tregon:

“Pacientët dhe kolegët reagojnë në mënyrë pozitive. Zakonisht më bëjnë komplimente për pamjen time plot ngjyra. Pacientët, sidomos ata më të rinjtë, mendojnë se janë një lloj ‘thyesi akulli’ për komunimin mes tyre dhe meje. Atyre u duket sikur mund të jenë më të afërt me mua sesa me mjekët konservativë.”/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: