Connect with Us

“Ivanka Trump ndodhet në bagazhin e makinës sime”/Mesazhe kërcënuese, Eminem investigohet nga Sherbimi Amerikan

Showbizz

“Ivanka Trump ndodhet në bagazhin e makinës sime”/Mesazhe kërcënuese, Eminem investigohet nga Sherbimi Amerikan

Publikuar

-

Rreth 1 vit më parë, reperi i njohur dhe shumë i pëlqyer nga publiku ndërkombëtar Enimem, në këngën e tij ai u shpreh se: “Si dreqin Ivanka Trump ndodhet në bagazhin e makinës sime?Duhet të shkoj ta zgjidh atë? Unë ndihem disi përgjegjës për memecen bjonde të vogël…Vajzën e hodha në pellg, Vrasja e dytë pa e kujtuar atë”.

Të gjithë kujtuan se ky ishte vetëm një tekst i thjeshtë sic e bëjnë shpesh reperët por jo. Eminem njihet për ‘urrejtjen’ që ka ndaj Trump dhe familjes së tij dhe kjo e ka bere te merret ne pyetje në vitin 2018 nga Shërbimi Sekret Amerikan.

Kjo nuk ishte hera e parë që Eminem përdori gjuhë kërcënuese kundër presidentit dhe familjes së tij, pasi në një nga intervistat ai është shprehur se Trump e bënte gjakun e tij të ziejë.

Agjentët i analizuan vargjet për dy ditë, duke i quajtur si kërcënuese dhe sjelljen e Eminem të papërshtatshme. Megjithatë ndaj tij nuk u mor asnjë masë dhe u la i lirë, për arsye se ai është një nga njerëzit më me ndikim në Amerikë.

Në dhjetor të dy viteve më parë, në një intervistë për Vulture, Eminem u shpreh kështu për Trump-in:

“Gjithë çfarë bën është të shohë lajmet në Fox News dhe t’i përsërisë nga pas si papagall. Acarohem kur mendoj për të, ja kaq shumë më nevrikos ai mua. Më vlon gjaku kur e mendoj. Dua të bëhet më e mira për vendin, por me të në krye s’ka për t’u bërë kurrë. Njerëzit që e mbështesin janë ata që s’u plas hiç [për vendin]. U ka bërë lavazh truri.” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: