Connect with Us

Mos kini turp/ Zbuloni 8 gjëra që askush nuk jua thotë rreth masturbimit

Kuriozitete

Mos kini turp/ Zbuloni 8 gjëra që askush nuk jua thotë rreth masturbimit

Publikuar

-

1. Nuk ka asnjë mënyrë që të mund të masturbosh aq shumë sa që kurrë nuk do të kesh mundësi të shijosh seksin me një person . 

Dikush tjetër që ju prek ju është gjithmonë më i mirë se sa ju prekni veten. Ky është një fakt!

2.Nuk është diçka e çuditshme që e bëjnë vetëm perversët

Secili nga ne masturbohet. Edhe gjinekologu tek i cili ju këshilloheni, edhe miqtë tuaj ndërkohë që po flasin me ju në Whatsapp. Sepse siç e dimë në kohët moderne, të bësh shumë gjëra në të njëjtën kohë është një domosdoshmëri.

3. Nëse nuk mund ta bëni veten të prisheni duke masturbuar, kjo nuk do të thotë që jeni i dënuar për gjithe jetën.

Mos u shqetësoni të gjithëve i ndodh që në raste të caktuara të mos arrijnë, sidomos në fazat e para eksploruese. Ose është thjesht një ditë e ngarkuar psikologjikisht, provojeni të nesërmen.

4-Quhet masturbim edhe nëse po luani prej orësh me vulvën tuaj duke parë ndonjë film erotik.

Nëse po prekeni dhe po kënaqeni megjithëse nuk përjetuat 4 orgazma shpërthyese, kjo është një shenjë e mirë. Ka raste kur përjetohen orgazma të shpejta, por pjesa e hyrjes në lojë është aq e shkurtër sa duket sikur nuk ndodhi asgjë.

5. Masturboheni ndërkohë që keni një të dashur nuk ju bën një “mashtruese”

Edhe nëse e doni personin që po takoni dhe ata gjithmonë ju largojnë, blah, blah, blah, ata akoma janë duke masturbuar dhe ju mund të jeni gjithashtu. Ndodh që ai nuk është aty për ju, që t’ju kënaq, kështu që ç’të keqe ka.  Ju sugjerojmë edhe të provoni të masturboheni para atij. E sigurt se nuk do të përmbahet para një skene të tillë./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Zgjidhni një nga kartat e Mandalës për të zbuluar aspekte të mahnitshme të jetës suaj

Publikuar

-

Nga

Mandalat janë shumë tërheqëse për tu parë për shkak të shumë ngjyrave dhe formave të tyre. Ata mund të na ndihmojnë të qëndrojmë të qetë dhe të ndjekim jetën tonë me vetëdije. Testi i sotëm tregon një aspekt tjetër të mandalave: ai i vetë-zbulimit. Në foton më lart, ne paraqesim tre karta të ndara, secila përfaqëson […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Kuptimi shpirtëror i Kryqit Egjiptian Ankh/ Cilat janë fuqitë dhe mesazhi që ai përcjell tek ne

Publikuar

-

Nga

Kryqi egjiptian Ankh është një simbol egjiptian me një kuptim të kodifikuar. Ekzistojnë dëshmi të shumta për atë që do të thotë metaforikisht. Shumë njerëz tërhiqen nga kryqi egjiptian Ankh, i cili thuhet se përfaqëson vetë krijimin e jetës. Në këtë artikull ne do të zbulojmë kuptimin e tij. Simbolet e së vërtetës: Ndërsa e dimë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

10 hile psikologjike për intervistat në punë që mund t’i bëjnë punëdhënësit të “luftojnë” për ju

Publikuar

-

Nga

Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është një aftësi e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për shkak se rekrutuesit jo vetëm që marrin parasysh profesionalizmin dhe përvojën tuaj, por edhe nivelin e besimit tuaj, sa mirë flisni dhe shumë gjëra të tjera. Sidoqoftë, përveç aftësive tuaja, ekzistojnë edhe disa teknika psikologjike që mund […]

LEXO TE PLOTE