Connect with Us

Zbuloni cilësitë tuaja në shtrat sipas shenjës së horoskopit dhe kombinimet e tyre

Kuriozitete

Zbuloni cilësitë tuaja në shtrat sipas shenjës së horoskopit dhe kombinimet e tyre

Publikuar

-

“Cila është shenja juaj e zodiakut?” mund të mos jetë pyetja e parë që ju bëni përpara se të futeni në shtrat me dikë, por ka një arsye që mund të dëshironi të merrni detajet para se të bëheni “bishë” nën çarçafë.

Dashi

Në Astrologji, Marsi është planeti i pasionit dhe dëshirës, ​​dhe ai pasion me siguri do ta bëjë rrugën e tij në dhomën e gjumit. “Ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit janë të bekuar me qëndrueshmëri të jashtëzakonshme dhe pasion të kuq të ndezur që kalojnë nëpër venat e tyre”, thotë Mesa. Personaliteti si luftëtar i Dashi është agresiv dhe impulsiv.I pëlqejnë lojërat emocionale dhe stimujt e ndryshëm. Përputhen më mirë seksualisht me: luanin, peshoren, binjakët dhe akrepin.

Demi

Demët janë më shumë sensualë se sa seksualë. Për këtë shenjë aromat, tingujt dhe prekjet e një përvoje seksuale janë shumë të rëndësishme.Përputhen më mirë seksualisht me: akrepin, gaforren,virgjëreshën dhe bricjapin.

Binjakët

Kuriozë dhe plot djallëzi, Binjakët janë mashtruesit e zodiakut. I vendosur nga Merkuri, i dërguari i zotave, ata që lindin nën shenjën e binjakëve, bejne biseda intelektuale me një dozë të lartë të stimulimit mendor.Atyre u pëlqen të bëjnë seks në vende të ndryshme dhe nuk janë të turpshëm për fjalët e pista të përdorur gjatë aktit. Ju pëlqen të eksperimentojnë. Përputhen më mirë seksualisht me: dashin, binjakët, shigjetarin dhe ujorin.

Gaforrja

Intuitiv dhe ushqyes, Gaforret janë empatitë psikike të zodiakut.”Ata që kanë lindur nën shenjën e gaforres, natyrisht janë pranues dhe qeverisen nga emocionet e tyre. I vendosur nga hëna e ndryshueshme, kjo shenjë uji është një vorbull në këmbë i nostalgjisë në ëndërr dhe ndjenjave te shtypura”.Për gaforren, seksi është diçka e dashur dhe plot epsh. Përputhen më mirë seksualisht me: demin, luanin, bricjapin dhe peshqit.

Luani

Ngjashëm me shenjën e Dashit, Luani është entuziast dhe shumë pasionant. Të vendosur nga dielli, ata që lindin nën shenjën e luanit janë të bekuar me karizëm të ndezur dhe një prani të jashtëzakonshme. Seksi për luanët përfshin stimulim mendor dhe paralojë verbale. Ju pëlqejnë elementët sugjestivë, si muzika gjatë aktit seksual. Përputhen më mirë seksualisht me: akrepin,dashin, shigjetarin dhe luanin.

Virgjeresha

Virgjëresha shijon prekjen në çdo vend gjatë paralojës dhe i pëlqen të bëjë masazhe që nxisin dëshirën seksuale. Përputhen më mirë seksualisht me: demin, peshoren, peshqit dhe bricjapin.

Peshorja

“Ata që kanë lindur nën shenjën e peshores  janë të bekuara me artin e joshjes, kështu që kthimi i tyre nuk do të jetë aq i lehtë sa mendoni. Nëse jeni të interesuar për një njeri të Peshores, lereni ate t’ju ndjekë. Janë shumë të vëmendshëm ndaj nevojave dhe kërkesave të partnerëve. Përputhen më mirë seksualisht me: dashin, binjakët, luanin dhe shigjetarin.

Akrepi

“Si bekim ashtu edhe mallkim, Akrepet kanë lindur me një atmosferë hipnotike dhe aftësi të forta psikike. Jeta e tyre është një përvojë e mahnitshme, dhe jeta e tyre e dashurisë ndjehet si një skenë nga Drakula e Bram Stoker”.Akrepët janë pasionantë, plot epsh dhe kanë një kimi të fortë seksuale. Ju pëlqejnë ecmoionet e forta e kombinuar me ndjeshmëri. Përputhen më mirë seksualisht me: demin, luanin,akrepin dhe peshqit.

Shigjetari

I vendosur nga Jupiteri, Shigjetari është shenja më aventureske në zodiak.”Optimist dhe entuziast, ata të lindur nën shenjën e shigjetarit duan udhëtimet dhe përvoja të reja”.Shigjetarët janë sharmantë, të dashur dhe të vëmendshëm në dhomën e gjumit. Por keni tendencën të mërziten shpejte. Përputhen më mirë seksualisht me: luanin, dashin, binjakët dhe ujorin.

Bricjapi

Të mençur dhe të vendosur, ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit bëjnë zgjedhje sikur po bëjne një investim.Ashtu si luani, edhe bricjapi ka reputacionin e të qenit një ndër shenjat më seksuale të horoskopit, nuk e kanë të vështirë për të ngjallur një epsh të fortë seksual tek partneri juaj. Përputhen më mirë seksualisht me: gaforren, demin, bricjapin dhe virgjëreshën.

Ujori

Në përgjithësi konsiderohen si intelektualë dhe idealistë. Në pamje të parë nuk e shfaqin hapur dëshirën seksuale, por brenda vetes jan entuziastë kur vjen puna tek seksi.Përputhen më mirë seksualisht me: binjakët, ujorin, shigjetarin dhe virgjëreshën.

Peshqit

Të rregulluar nga Neptuni i pakapshëm, ata që lindin nën shenjën e Peshqve janë shpirtërore dhe mund të duken shumë misterioze dhe në përputhje me rrethinat e tyre. Në shtrat jane romantikë, seksualë, të gjallë dhe vlerësojn imagjinatën. Ju pëlqen të kënaqin më shumë partnerët se sa veten. Përputhen më mirë seksualisht me: akrepin, gaforren, virgjëreshën dhe peshoren./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: