Connect with Us

“Falin por kurrë nuk harrojnë”/ Zbuloni 15 fakte mahnitëse rreth shenjës së Binjakëve

Kuriozitete

“Falin por kurrë nuk harrojnë”/ Zbuloni 15 fakte mahnitëse rreth shenjës së Binjakëve

Publikuar

-

1.Binjakët konsiderohen si më njerezit me më shumë humor në të gjithë Zodiakun.

2.Astrologët e konsiderojnë Binjakun si shenjën më inteligjente të Zodiakut.

3.Binjaku është më rinor dhe duket më fëminor në krahasim me shenjat e tjera të Zodiakut.

4.Binjakët janë shumë të qëndrueshëm dhe të vendosur.

5.Binjaku është një nga shenjat më pak emocionale të Zodiakut (shenjat e tjera janë Ujori, Peshorja dhe Virgjëresha).

6.Binjaket janë njerëz vërtet të pavarur dhe të guximshëm.

7.Binjaku nuk dashurohet lehtë por ata i bëjnë të tjerët të dashurohen me to lehtë.

8.Binjaku mund të bëjë që shenja të tjera të Zodiaku të dashurohen me ta por shenjat e tjera të Zodiaku nuk mund t’i bëjnë Binjakët të dashurohen me ta.

9.Asnjë shenjë e Zodiakut nuk ka forcë emocionale sa ajo e Binjakëve.

10.Një Binjak mund të kuptojë situatën në një dhome me vetëm një rrahje syri.

11.Binjakët vënë re gjëra të vogla aty ku të tjerët nuk arrijnë t’i vërejnë.

12.Binjakët kanë zemër të butë dhe falin shpejt, por nuk janë budallenj.Ata falin por kurrë nuk harrojnë.

13.Binjakët janë detektorë të shkëlqyeshëm të gënjeshtrës.

14.Binjaku është një shenjë ajri dhe ato janë shenjë e ndryshueshme e ajrit. Pra, ato janë më fleksibël dhe më të gjithanshëm se të gjitha shenjat.

15.“Bukuria mund të jetë e rrezikshme, por inteligjenca është vdekjeprurëse” – Binjakët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE