Connect with Us

Djemtë e mirë apo psikopatët?/ Studimi shokues, ja nga cili tip mashkulli tërhiqen më shumë vajzat

Kuriozitete

Djemtë e mirë apo psikopatët?/ Studimi shokues, ja nga cili tip mashkulli tërhiqen më shumë vajzat

Publikuar

-

Mitet që kanë ekzistuar deri tani se vajzat janë më të tërhequra ndaj djemve të mirë dhe të qetë, kanë qenë të gjitha të gabuara.

Sipas studimeve të bërë nga Universiteti Brock dhe Carleton në Kanada, doktori i shkencave Kristopher Brazil rekrutoi 46 meshkuj të moshave nga 17 deri në 25 vjeç. Një asistente e tij i intervistoi të gjithë me video, ndërsa i pyeste se çfarë u pëlqen që të bëjnë në takimin e parë dhe se çfarë ata shohin si të rëndësishme në një lidhje.

46 meshkujt u mbikëqyrën gjithashtu nga studiuesit për të analizuar tipare të psikopatisë në personalitetin e tyre.

Më pas videot e filmuara iu treguan 208 femrave të cilat zgjodhën të preferuarit e tyre në bazë të sa tërheqës ishin, sa besim kishin në vetvete etj.

Përfundimi i këtij eksperimenti ishte se vajzat pëlqejnë më shumë djemtë psikopatë, të cilët janë të lindur për të shkaktuar telashe./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: