Connect with Us

FOTO-Zgjidhni personin që ju pëlqen dhe zbuloni se çfarë thotë për ju

Kuriozitete

FOTO-Zgjidhni personin që ju pëlqen dhe zbuloni se çfarë thotë për ju

Publikuar

-

1-Ky person është i guximshëm, i apasionuar dhe i guximshëm. Pjesa e sipërme e veshëve është pak mbi nivelin e vetullave  – kjo tregon inteligjencë të lartë. Mjekra e cila është shumë e mprehte do të thotë që ky person është idealist dhe i ndërgjegjshëm. Ata pëlqejnë të bëjnë gjëra pa u shtyrë.

Kë tërheqin këta njerëz?

Njerëz të guximshëm dhe seriozë. Një person pa mend nuk do të rrezikonte të merrej me një person të tillë. Kjo zgjedhje do të thotë që ju keni një personalitet të fortë, ndoshta të rreptë dhe kokëfortë.

2-Mjekra në formë katrore tregon një temperament të fortë dhe të fortë në kombinim me kokëfortësinë dhe gatishmërinë. Sytë e mëdhenj janë zakonisht një shenjë e ndjeshmërisë së thellë. Buzët dhe palosjet hundolabiale tregojnë emocionalitet, një sens disi të çuditshëm dhe të errët humori dhe një qëndrim serioz ndaj jetës.

Kë tërheqin këta njerëz?

Sipas psikologëve, njerëzit e fortë dhe të ndjeshëm tërheqin njerëz të sjellshëm dhe të ngrohtë, të cilët kërkojnë mbrojtje. Ky është një rast kur të kundërtat tërheqin dhe dikush me karakter të fortë perputhet mirë me dikë më të dobët. Së bashku, ata mund të bëjnë një ekip të mirë.

3-Sipas fizionomisë, forma e mprehtë ovale e fytyrës tregon ndjeshmëri dhe talent të lartë. Ekspertët gjithashtu vërejnë se njerëz të tillë janë dinak. Goja e madhe e personit do të thotë që ata janë të shkujdesur dhe nuk ka gjasa të dyshojnë në vendimet e tyre.

Kë tërheqin këta njerëz?

Me shumë mundësi, puna juaj është e lidhur me krijimtarinë ose të paktën ju keni potencial krijues. Ju jeni i sjellshëm dhe i thjeshtë si vajza në foto. Sipas psikologëve, njerëzit me një personalitet të vështirë nuk mund të tërheqin të kundërtën dhe anasjelltas. Nivelet e tyre “të vështira” duhet të jenë pothuajse të njëjta për të ngjallur simpatinë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTOT-Si është zbukuruar ndër vite “Shtëpia e Bardhë” për Krishtlindjet/ Publikohen fotot nga arkiva

Publikuar

-

Nga

Dhjetori është muaji ku të gjithë shtëpitë në të gjithë Amerikën janë të zbukuruara për festat e fundvitit. Sigurisht që edhe shtëpia më e famshme si ajo e Presidentit, “Shtëpia e Bardhë”, nuk përbën përjashtim. “Shtëpia e Bardhë” është zbukuruar për festat e fundvitit që nga koha e John dhe Abigail Adams në vitin 1800 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE