Connect with Us

FOTO-10 truket psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të gjeni “çelësin” për këdo

Life Style

FOTO-10 truket psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të gjeni “çelësin” për këdo

Publikuar

-

Edhe nëse jemi unikë në mënyrën tonë, ne ndajmë të njëjtën natyrë njerëzore. Kjo na lejon të krijojmë lidhje me njerëz të tjerë dhe më e rëndësishmja, të zbulojmë truket për mënyrën e tyre të të menduarit. Duke përfituar nga ato që ne të gjithë kemi tashmë brenda, është e mundur të ndikojmë në vendimet dhe mendimet e të tjerëve.

Bright Side iu paraqet këto truke të dobishme psikologjike të cilat kanë një efekt të fortë pothuajse tek të gjithë.

1-Krijoni një iluzion të zgjedhjes që keni përballë

2-Kthejini mosmarrëveshjet në avantazh

3-Mami e di cila është më e mira për ty

4-Gjeni një dashuri të huazuar

5-Heshtja mund të jetë tërheqëse

6-Besimi në vetëvete mund të tërheq njerëzit

7-Bëjini ata të ndihen të mëdhenj në sytë tuaj

8-Krijoni një reagim për të vëzhguar

9-Përsërit këtë frazë: Përsërite

10-Krijo besim të ndërtosh besim

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE