Connect with Us

FOTO-10 truket psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të gjeni “çelësin” për këdo

Life Style

FOTO-10 truket psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të gjeni “çelësin” për këdo

Publikuar

-

FOTO-10 truket psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të gjeni “çelësin” për këdo

Edhe nëse jemi unikë në mënyrën tonë, ne ndajmë të njëjtën natyrë njerëzore. Kjo na lejon të krijojmë lidhje me njerëz të tjerë dhe më e rëndësishmja, të zbulojmë truket për mënyrën e tyre të të menduarit. Duke përfituar nga ato që ne të gjithë kemi tashmë brenda, është e mundur të ndikojmë në vendimet dhe mendimet e të tjerëve.

Bright Side iu paraqet këto truke të dobishme psikologjike të cilat kanë një efekt të fortë pothuajse tek të gjithë.

1-Krijoni një iluzion të zgjedhjes që keni përballë

2-Kthejini mosmarrëveshjet në avantazh

3-Mami e di cila është më e mira për ty

4-Gjeni një dashuri të huazuar

5-Heshtja mund të jetë tërheqëse

6-Besimi në vetëvete mund të tërheq njerëzit

7-Bëjini ata të ndihen të mëdhenj në sytë tuaj

8-Krijoni një reagim për të vëzhguar

9-Përsërit këtë frazë: Përsërite

10-Krijo besim të ndërtosh besim

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Gënjeshtrat më të zakonshme që këto shenja të horoskopit thonë për të dalë nga situata

Publikuar

-

Nga

Dashi “Jam mirë.” Një Dashi do të ju tregojë gjithmonë se është në rregull edhe kur nuk është në rregull. ajo do ta bëjë të duket sikur ajo ka gjithçka së bashku edhe kur nuk mund të ishte më larg nga e vërteta. Ajo e bën këtë për të bindur veten se nuk ka asgjë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Marrëdhëniet e vështira të dashurisë/ Njihuni me shenjat e horoskopit që nuk dorëzohen para sfidave

Publikuar

-

Nga

Peshqit Peshqit janë njerëz jashtëzakonisht të sjellshëm dhe kanë tendencë të shohin më të mirën te të tjerët, edhe kur nuk është aty. Ata janë romantikë nga natyra, kështu që nëse gjërat nuk janë aq perfekte sa mund të jenë, Peshqit do të zbukurojnë detajet në imagjinatën e tyre. Ka një pjesë të kësaj shenje […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Kanë aftësi të shkëlqyera për të dalë nga situata/ Shenjat e horoskopit që e bëjnë më mirë rolin e avokatit

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre. Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit […]

LEXO TE PLOTE