Connect with Us

FOTO-5 arsyet pse gratë kërkojnë partnerë mbizotërues

Life Style

FOTO-5 arsyet pse gratë kërkojnë partnerë mbizotërues

Publikuar

-

Përderisa fuqizimi i grave po përqafohet në të gjithë botën, disa zonja do të pëlqejnë akoma të kenë një partner dominues. Studimi pretendon se vajzat rriten në atë mënyrë që në mënyrë të ndërgjegjshme t’i përgjigjen seksualisht partnerit i cili merr përsipër përgjegjësinë dhe merr të gjitha vendimet. Shumë prej nesh as nuk janë të vetëdijshëm se po tërheqimi nga  partnerë dominues dhe personaliteti luan një rol të rëndësishëm këtu.

Bright Side vë në pah arsyet pse tërheqja e partnerëve dominues është më shumë një model sesa një zgjedhje.

1-Gratë tërhiqen nga njerëz të këqij.

Ky nuk është stereotip, por përkundrazi, një  fakt në vetvete. Burrat mbizotërues zakonisht janë në pirjen e duhanit dhe pirjes së tepërt, tatuazhe dhe janë në sjellje impulsive.

2-Ju zgjidhni dikë që mund të marrë të gjitha vendimet për të dy.

Ekziston një besim themelor që jeta juaj do të ishte një udhëtim i thjeshtë nëse nuk do të duhet të merrni ndonjë vendim vetë. Dhe për shkak të kësaj arsye të njëjtë, ju preferoni të jeni me partnerë të cilët mund të marrin frenat dhe të marrin çdo vendim për ju.

3-Njerëzit e bukur ju duken thjesht të mërzitshëm.

Ju nuk preferoni një partner që thjesht pëlqen të marrë shëtitje romantike, duke mbajtur dorën gjatë gjithë rrugës. Në vend të kësaj, ju preferoni një partner që ka një anë aventureske , dikush që mund t’ju shoqërojë në një udhëtim të egër, ku të dy jeni të entuziazmuar nga ajo që ka jeta për të ofruar.

4-Mos e ngatërroni mbizotërimin me agresorin dhe abuzimin.

Padyshim që të qenit person mbizotërues është i shkëlqyeshëm, por ndonjëherë kjo mund ta bëjë edhe një person të dhunshëm . Kjo nuk do të thotë që njerëzit mbizotërues nuk janë të dashur, por ata mund t’ju duan deri në atë masë sa i bën ata më kontrollues.

5-Fëmijëria ka më shumë ndikim në jetën tuaj seç mendoni

Përfundimisht, marrëdhënia juaj përcaktohet fuqimisht nga mënyra si jeni rritur.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

“Më ofrojnë 100 mijë euro vetëm për të patur shoqërinë time”/ Kjo është modelja e Instagramit që po çmend meshkujt në Dubai

Publikuar

-

Nga

Natalia Graibotto ka rrëfyer se fiton më shumë se 300 mijë euro në vit vetëm falë fotove që shpërndan në rrjetin social. 26-vjeçarjatregon që merr shumë mesazhe në privat dhe që janë tronditëse. Ka persona të pasur nga Dubai që përpiqen t’i sjellin avionin e tyre privat, ose i ofrojnë nga 40 mijë, 70 mijë, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

A është divorci zgjidhja e duhur për një martesë të palumtur?

Publikuar

-

Nga

Nëse kërkimet psikologjike na kanë mësuar ndonjë gjë, ky është fakti se është e pamundur të parashikojmë me saktësi, se si do të ndihemi pas një ngjarje të papritur jetë-ndryshuese. Shpesh, ndodh që më e mira që mund të bëjmë në këto situata, është të shikojmë përvojat e të tjerëve. Një studim i ri i […]

LEXO TE PLOTE