Connect with Us

Inteligjentë dhe modestë/ Zbuloni 5 fakte të panjohura rreth Virgjëreshës

Life Style

Inteligjentë dhe modestë/ Zbuloni 5 fakte të panjohura rreth Virgjëreshës

Publikuar

-

1.Virgjëreshat janë të besueshëm, praktikë dhe besnikë. Në mitologjinë Greke, Astraea  ishte e fundit prej perëndive që braktisi Tokën ndërsa pjesa tjetër u largua për në malin Olimp madje mendoi se gjërat kishin marrë vërtet të këqija. Për këtë arsye, perëndeshë Virgjëresha është e lidhur me Tokën.

2.Virgjëreshat janë gjithashtu të njohura për gjëra që shoqëria bashkëkohore nganjëherë i shoqëron padrejtësisht me maskilitetin. Virgjereshat janë te matur dhe inteligjentë dhe kanë kujtime të mahnitshme. Ata janë të njohur për një dashuri të matematikës, si dhe artet. Ata gjithashtu kanë një prirje për punë të hollësishme.

3.Virgjëresha është gjithashtu vajza e virgjër e njohur për modesti. Kjo mund të marrë një mori formash, duke përfshirë të qenit e ndrojtur dhe e matur. Virgjëreshat nuk kujdesen për të qenë qendra e vëmendjes dhe aspektet e tyre praktike nuk mund të shfaqen.

4.Virgjëreshat janë gjithashtu analistë. Ato nuk janë impulsive por i qasen secilit problem me një qasje të matur, duke preferuar të marrin parasysh të gjitha detajet dhe faktet përpara se të arrijnë në një mendim ose gjykim. Për shenja më pak të bazuara, një Virgjëreshë që nuk pranon të shkojë së bashku me turmën mund të duket kokëfortë dhe zhgënjyese, por zakonisht është Virgjëresha ajo që përfundon ka qenë menjëherë pasi të jenë njohur të gjitha faktet.

5.Mërkuri është planeti sundues i Virgjëreshës dhe, si rezultat, Virgjereshat janë shumë të aftë në lexim, shkrim dhe forma të tjera të komunikimit. Kjo luan shumë në tendencën e një Virgjëreshë drejt saktësisë./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Zgjidhni një nga kartat e Mandalës për të zbuluar aspekte të mahnitshme të jetës suaj

Publikuar

-

Nga

Mandalat janë shumë tërheqëse për tu parë për shkak të shumë ngjyrave dhe formave të tyre. Ata mund të na ndihmojnë të qëndrojmë të qetë dhe të ndjekim jetën tonë me vetëdije. Testi i sotëm tregon një aspekt tjetër të mandalave: ai i vetë-zbulimit. Në foton më lart, ne paraqesim tre karta të ndara, secila përfaqëson […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Kuptimi shpirtëror i Kryqit Egjiptian Ankh/ Cilat janë fuqitë dhe mesazhi që ai përcjell tek ne

Publikuar

-

Nga

Kryqi egjiptian Ankh është një simbol egjiptian me një kuptim të kodifikuar. Ekzistojnë dëshmi të shumta për atë që do të thotë metaforikisht. Shumë njerëz tërhiqen nga kryqi egjiptian Ankh, i cili thuhet se përfaqëson vetë krijimin e jetës. Në këtë artikull ne do të zbulojmë kuptimin e tij. Simbolet e së vërtetës: Ndërsa e dimë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

10 hile psikologjike për intervistat në punë që mund t’i bëjnë punëdhënësit të “luftojnë” për ju

Publikuar

-

Nga

Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është një aftësi e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për shkak se rekrutuesit jo vetëm që marrin parasysh profesionalizmin dhe përvojën tuaj, por edhe nivelin e besimit tuaj, sa mirë flisni dhe shumë gjëra të tjera. Sidoqoftë, përveç aftësive tuaja, ekzistojnë edhe disa teknika psikologjike që mund […]

LEXO TE PLOTE