Connect with Us

Inteligjentë dhe modestë/ Zbuloni 5 fakte të panjohura rreth Virgjëreshës

Life Style

Inteligjentë dhe modestë/ Zbuloni 5 fakte të panjohura rreth Virgjëreshës

Publikuar

-

1.Virgjëreshat janë të besueshëm, praktikë dhe besnikë. Në mitologjinë Greke, Astraea  ishte e fundit prej perëndive që braktisi Tokën ndërsa pjesa tjetër u largua për në malin Olimp madje mendoi se gjërat kishin marrë vërtet të këqija. Për këtë arsye, perëndeshë Virgjëresha është e lidhur me Tokën.

2.Virgjëreshat janë gjithashtu të njohura për gjëra që shoqëria bashkëkohore nganjëherë i shoqëron padrejtësisht me maskilitetin. Virgjereshat janë te matur dhe inteligjentë dhe kanë kujtime të mahnitshme. Ata janë të njohur për një dashuri të matematikës, si dhe artet. Ata gjithashtu kanë një prirje për punë të hollësishme.

3.Virgjëresha është gjithashtu vajza e virgjër e njohur për modesti. Kjo mund të marrë një mori formash, duke përfshirë të qenit e ndrojtur dhe e matur. Virgjëreshat nuk kujdesen për të qenë qendra e vëmendjes dhe aspektet e tyre praktike nuk mund të shfaqen.

4.Virgjëreshat janë gjithashtu analistë. Ato nuk janë impulsive por i qasen secilit problem me një qasje të matur, duke preferuar të marrin parasysh të gjitha detajet dhe faktet përpara se të arrijnë në një mendim ose gjykim. Për shenja më pak të bazuara, një Virgjëreshë që nuk pranon të shkojë së bashku me turmën mund të duket kokëfortë dhe zhgënjyese, por zakonisht është Virgjëresha ajo që përfundon ka qenë menjëherë pasi të jenë njohur të gjitha faktet.

5.Mërkuri është planeti sundues i Virgjëreshës dhe, si rezultat, Virgjereshat janë shumë të aftë në lexim, shkrim dhe forma të tjera të komunikimit. Kjo luan shumë në tendencën e një Virgjëreshë drejt saktësisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: