Connect with Us

Marrëdhënia juaj ka përfunduar?/ Ja 6 arsyet përse çiftet i japin “duart” njëri tjetrit në momentin e fundit

Kuriozitete

Marrëdhënia juaj ka përfunduar?/ Ja 6 arsyet përse çiftet i japin “duart” njëri tjetrit në momentin e fundit

Publikuar

-

Nëse jemi në një lidhje të qëndrueshme me dikë që e duam, është e natyrshme të mendojmë për hapin tjetër: martesën.Vetëm se 2 persona kanë qenë në një lidhje për një kohë të gjatë nuk do të thotë se ata do të kenë një martesë të shkëlqyeshme. Me martesën vjen një përgjegjësi e madhe dhe shumica e njerëzve që planifikojnë ditën e dasmës dhe muajin e përsosur të mjaltit, shpesh e harrojnë atë, duke çuar në një divorc të më vonë.Por disa çifte kanë kuptuar se nuk mund të qëndrojnë bashkë në momentin e fundit, atë të altarit.

Më poshtë do të njiheni me 6 arsye se pse kjo situatë e çuditshme ndodh në momentin më të papërshtatshëm sipas ‘BrightSide’:

1. Mungesa e përkushtimit.Kur jeni i ri, i dashuruar dhe në një lidhje, ju gjeni mënyra të reja çdo herë për ta bërë partnerin tuaj të ndjehet i veçantë.Nga ana tjetër, kur jeni martuar, ju filloni ta merrni partnerin tuaj si të mirëqenë . Ju nuk i vlerësoni ato aq sa keni përdorur më parë dhe ngadalë, filloni të lidhni një hendek midis dy prej jush.

2-Presioni nga të dashurit tanë, të afërmit, miqtë. Të dashurit tanë ndonjëherë e shohin situatën tonë ndryshe dhe mund të mbjellin një kokërr dyshimi brenda nesh.

3-Një burrë mendon se e vetmja gjë që dëshiron gruaja e tij është dasma e tyre.

4-Kur kuptoni se nuk jeni i lumtur me një person edhe pse jeni i dashuruar.

5-Kur kuptoni se ky njeri nuk është për ju.

6-Kur keni keqkuptime për një kohë të gjate dhe kjo ndodh edhe shumë pranë ceremonisë suaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: