Connect with Us

“Pjesëmarrja në festival ishte fundi”/ Rivaliteti me Parashqevi Simakun, rrëfehet për herë të parë Irma Libohova

Showbizz

“Pjesëmarrja në festival ishte fundi”/ Rivaliteti me Parashqevi Simakun, rrëfehet për herë të parë Irma Libohova

Publikuar

-

Prej disa kohësh, këngëtarja shqiptare Irma Libohova e cila njihet si një prej këngëtareve më të vjetra në tregun e muzikës shqiptare, nuk ka qenë tepër aktive në skenë.

E ftuar së fundmi në spektaklin më të madh të muzikës “Këndo këngën time” në “Vizion Plus”, këngëtarja u pyet nga moderatori Ardit Roshi përsa i përket rivalitetit që Irma ka patur me ndonjë këngëtare tjetër gjatë viteve në skenë.

Libohova  ka theksuar se gjatë viteve 80’ në Festivalin e Këngës konkurrenca e cila ishte e shëndetshme, njerëzit e kishin përcaktuar me këngëtaren e njohur Parashqevi Simakun.

Pa rivalitet nuk ecën bota përpara, konkurrenca ka qenë edhe atëherë jo në këto nivele kaq të ashpra, kaq të egra, kaq të dukshme. Nëse këngëtarët kanë bërë hite ky është rivaliteti dhe sfida më e madhe dhe mendoj që duhet të kenë pasur pretendim për veten.  Nuk e përcaktonim ne rivalitetin ishin njerëzit. Mua shpesh herë , shpesh herë më kanë ardhur fjalë që në familjen tonë p.r.sh një parti ishte me Parashevin, një ishte më ty edhe gjithmonë ziheshim  në finalet e festivali do ta marrin çmimin Irma, do ta marri çmimin Parashevia.  Gjithmonë është mirë të kesh rival sepse ka qenë konkurrencë e shëndetshme. Festivali i madh kishte rëndësi për të gjithë gjerat e tjera. Për çdo aktivitet që vinte më pas festivali ka qenë ai që të jepte shtysë, të jepte drejtim mendoj unë. Pjesëmarrja në festival ishte kulmi ishte fundi”– është shprehur Irma./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: