Connect with Us

“Papritur shtatzënë”/ Merr lajmin shokues, murgesha i shokon të gjithë me këtë veprim

Kuriozitete

“Papritur shtatzënë”/ Merr lajmin shokues, murgesha i shokon të gjithë me këtë veprim

Publikuar

-

Pas një rasti tepër të cuditshëm në Raguza, ku pak kohë më parë një murgeshë nga Madagaskari zbuloi se ishte shtatzënë, një tjetër rast ka tronditur së fundmi një provincë të vogël në Itali.

Sipas “Gazzetta del Sud”, murgesha ka shkuar të bëjë një vizitë për shkak të dhimbjeve të forta në bark, kur ka mësuar lajmin që s’e priste.

Pasi ka bërë disa analiza, mjekët kanë zbuluar se murgesha ishte shtatzënë, në javët e para të ngjizjes së embrionit. Rasti është mbajtur fillimisht i izoluar dhe emri i murgeshës nuk është bërë i ditur.

Sipas raportimeve të “Gazzetta del Sud”, murgesha ishte surprizuar nga lajmi dhe nuk bëhet e ditur se kush është babai. Madje, as ajo vetë nuk e ka idenë se kush mund të jetë i ati.

Rrethet kishtare kanë njoftuar se pasi të lindë, gruaja mund të braktisë urdhërin e murgeshës dhe të bëhet nënë me kohë të plotë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: