Connect with Us

Partneri po ju injoron në bisedë?/ Ja çfarë ndodh në të vërtetë në trurin e tyre

Kuriozitete

Partneri po ju injoron në bisedë?/ Ja çfarë ndodh në të vërtetë në trurin e tyre

Publikuar

-

Marrëdhënia në çift është ndonjëherë shumë e “bezdisshme” për disa njerëz të cilët kanë kaluar shumë vite bashkë dhe nuk i bëjnë më përshtypje fjalët e partnerit. Por së fundmi një studim në Mbretërinë e Bashkuar, ka zbuluar se burrat injorojnë 388 herë në vit partneren e tyre ndersa  një e katërta e femrave britanike besojnë se partneri i tyre ka “dëgjim selektiv”.

Studimi thekson se burrat e kanë mendjen se çfarë thotë partnerja rreth 388 herë gjatë vitit, ndërsa gratë nuk janë të vëmendshme ndaj fjalëve të partnerit 339 herë në vit.

Hulumtimi tregoi se meshkujt janë më shumë “dëgjues selektiv” se sa femrat.

Ekspertët e Hearing Care, të cilët kryen studimin, paralajmërojnë se kjo mund të jetë shenjë “dembelizmi”, por edhe mund të jetë tregues i problemeve me dëgjimin.

Megjithatë, studiuesit theksuan se ka edhe raste kur partneri/partnerja ka realisht probleme me dëgjimin. Ata sugjeruan që të ketë kontrolle më të shpeshta për dëgjimin, pasi me kalimin e kohës kjo shqisë sa vjen dhe dobësohet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Horoskopi javor/ Ndryshime në dashuri dhe në punë, ditët më me fat për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Dashi Venusi është tranzit në shenjën tuaj dhe do të mbetet i tillë për një kohë të gjatë. Në dashuri dhe miqësi duhet të gjeni atë qetësi që ju mungon në vendin e punës. Në aspektin ekonomik lajmet nuk janë të mira. Do të përballeni me vështirësi këtë javë po në fundjavë do të gjeni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

FOTOT-Destinacione frymëzuese/ Pamje të pazakonta të krijuara nga natyra

Publikuar

-

Nga

Ndërsa ka shumë destinacione frymëzuese të bëra nga njeriu në mbarë globin, asgjë nuk është aq krijuese sa natyra. Nga pemët që ngjasojnë me monstra, deri tek sinkolet me ngjyra, formacionet lartësuese shkëmbore dhe ujëvarat e llavës së shkrirë, këto janë disa nga peizazhet më të pazakonta dhe tërheqëse në botë. Secili prej këtyre vendeve […]

LEXO TE PLOTE