Connect with Us

Sot është një nga aktoret më të pëlqyera dhe të paguara në Turqi/ Disa fakte interesante rreth Oyku Karayel

Showbizz

Sot është një nga aktoret më të pëlqyera dhe të paguara në Turqi/ Disa fakte interesante rreth Oyku Karayel

Publikuar

-

Oyku Karayel lindi në Stamboll, Turqi në 20 gusht 1990 . Aktorja turke u bë e njohur për rolin e saj si Cemre Cayak në serialin Kuzey Güney, të cilën e luajti nga viti 2011 deri në 2013. Ajo më vonë luajti në serialin Muhtesem Yüzyil: Kösem dhe u shfaq në vitin 2015  në filmin Bulanti.

Ajo interpretoi përkrah aktorit dhe modelit Kivanc Tatlitug në “Kuzey Güney”. Ajo u diplomua në shkollën e mesme të vajzave Cemberlitas në Stamboll, Turqi.

Ajo është një nga aktoret më të pasura të TV e cila ka lindur në Turqi . Oyku gjithashtu është në listën e aktorëve më të njohur në TV.

Oyku ka një motër binjake të quajtur Ezgi.

Sipas Wikipedia, Forbes, IMDb & Burime të ndryshme në internet, vlera neto e aktores së famshme Oyku Karayel është 1 Milion dollarë – 5 Milion dollarë në moshën 28 ​​vjeç.

Karayel është në një marrëdhënie dashurie me këngëtarin Can Bonomo.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: