Connect with Us

Facebook vjen me ndryshimin e radhës/ Sjell aplikacionin që do iu shërbejë të gjithëve

Teknologji

Facebook vjen me ndryshimin e radhës/ Sjell aplikacionin që do iu shërbejë të gjithëve

Publikuar

-

Rrjeti social  Facebook, do të sjellë për të gjithë përdoruesit e tij një aplikacion që ka lidhje me shëndetin.

“Preventive Healthcare” është quajtur aplikacioni i ri që është krijuar me qëllimin për të parandaluar tumoret, sëmundjet e zemrës dhe sëmundjet sezonale duke i informuar dhe i udhëzuar njerëzit se çfarë masash duhet të marrin.

Nëpërmjet këtij aplikacioni, përdoruesit do të ndjekin hap pas hapi ekzaminimet që parandalojnë këto sëmundje.

Zuckerberg po bashkëpunon me organizata mjekësore për ta sjellë edhe më gjerë aplikacionin i cili për momentin po përdoret vetëm në Shtetet e Bashkuara.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Nuk mund të “spiunoni” më/ Instagram vjen përsëri me ndryshime drastike

Publikuar

-

Nga

Rrjeti më gjigand i rrjeteve sociale, dhe më i përdoruri në mbarë botën, Instagram, ka ardhur me ndryshime rrënjësore muajt e fundit. Pak javë më parë, drejtuesit e tij vendosën të hiqnin opsionin “Following”, ku mund të shihje aktivitetin e personave që ti ndjek në Instagram. Tashmë askush s’mund të spiunojë dot se ç’bën tjetri […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Kap çdo detaj në mënyrë të përsosur/ Smartphone Xiaomi vjen me risi

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë kineze, Xiaomi, ka zbuluar celularin e parë kryesor në botë i cili ka  një aparat fotografik prej 108 megapixel. Sensori shtesë me rezolucion të lartë është zhvilluar nga Samsung , i cili ende nuk e ka karakterizuar atë në produktet e veta. Firmat thonë se përfitimi është se kamera jep “fotografi jashtëzakonisht […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Nxitje e varësisë seksuale dhe torturim i burrave të martuar”/Facebook bën ndryshimin drastik, ndalon këto”emoji”

Publikuar

-

Nga

“Emojit” më të përdorura nga përdoruesit e rrjeteve sociale si Instagram dhe Facebook, janë ndaluar përfundimisht sepse konsiderohen me “përmbajtje seksuale”. Emoji i patëllxhanit, pjeshkës dhe pikave të ujit,  nuk mund të përdoren për të përshkruar organet gjenitale të trupit të njeriut dhe aktivitetin seksual. Ndryshimi ka për qëllim “luftën” ndaj punonjësve të seksit, të […]

LEXO TE PLOTE