Connect with Us

Jeni të rrethuar nga energjitë e këqija/ Këto janë 7 metodat e sigurta për ta larguar nga shtëpitë tuaja

Life Style

Jeni të rrethuar nga energjitë e këqija/ Këto janë 7 metodat e sigurta për ta larguar nga shtëpitë tuaja

Publikuar

-

Të gjithë ne ndiejmë energjitë përreth nesh edhe nëse nuk mund t’i shohim ato. Negativ ose pozitiv, secili objekt dhe person me të cilin bashkëveprojmë ka disa energji.

Familjet kanë tendencë të grumbullojnë energji, kryesisht negative. Ata vijnë nga njerëz që kanë jetuar atje më parë ose nga disa nga gjërat e tyre që kanë lënë pas. Këto objekte të pazgjidhura shpesh grumbullojnë energji. Energjitë e këqija mund të ndikojnë tek ju mendërisht Energjia e keqe mund të ndikojë tek ju fizikisht, duke ju bërë të prekshëm dhe të dobët.

Potenciali juaj në jetë mund të jetë i kufizuar nëse hapësira në të cilën jetoni ka energji negative që ju mban juve.

Këto janë disa metoda që mund të përdorni për të hequr qafe energjinë negative të shtëpisë. Ata janë testuar nga praktikuesit e tyre pa pushim:

1-Bimët

Bimët ju ndihmojnë të merrni frymë më mirë brenda shtëpisë. Ato gjithashtu rrisin pozitivitetin dhe rrisin gjendjen shpirtërore të përgjithshme.

2-Kripa

Disa mënyra për të përdorur kripën e detit do të ishte pastrimi i dyshemeteve me kripë të tretur në ujë ose mbajtja e një tas me një përzierje të kripës së detit dhe ujit të pashqetësuar në hapësirë për të thithur negativitetin.

3-Sherebel

Djegia e sherebelës për të hequr qafe energji negative është një traditë e lashtë që gjendet në shumë kultura. Djegia e sherebelës së bardhë në rrotullim në të djathtë është e dobishme.

4-Vajrat

Lavender, temjan dhe patchouli janë disa nga vajrat thelbësorë më të mirë që mund të përdoren për të eleminuar energjinë negative nga shtëpia.

 

5-Pastrimi

Pastrimi është një mënyrë për të lehtësuar rrjedhën e energjisë së mirë dhe dridhjet nëpër shtëpi.

6-Meditimi

Dridhjet pozitive lindin kur ju praktikoni çdo ditë meditim. Energjia e fuqishme mund të ju ngritë nga brenda dhe të krijojë besime pozitive.

7-Riorganizim

Jo vetëm pastrimi, por akti i thjeshtë i lëvizjes së mobiljeve lejon që energjia negative të shpëtojë nga shtëpia juaj dhe energji pozitive për të hyrë në shtëpinë tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: