Connect with Us

Nuk e kanë fare problem/ Ja cilat janë 3 shenjat të cilat nuk bëhen kurrë xheloze në një marrëdhënie

Life Style

Nuk e kanë fare problem/ Ja cilat janë 3 shenjat të cilat nuk bëhen kurrë xheloze në një marrëdhënie

Publikuar

-

A jeni dikush që mendoni se kontrolli i telefonit të partnerit tuaj për të gjetur mesazhe të dyshimta është humbje kohe?

Nëse po, atëherë ka të ngjarë që ju të jeni pjesë e shenjave të zodiakut që zakonisht nuk bëhen xhelozë kur përfshihen në një lidhje romantike. Këta njerëz janë natyrisht të sigurt, më pak të dyshimtë dhe më pak tradicionalë në reflektimet e tyre për angazhimin në marrëdhënie.

Ja 3 shenjat që nuk ndihen fare xheloze në një marrëdhënie:

Shigjetari

Nëse ekziston një gjë që përcakton Shigjetarin, është ndjenja e saj i lirisë dhe pavarësisë. Kjo shenjë nuk mund të qëndrojë në ndjenjën e mbyllur ose të kufizuar nga dikush tjetër. Mënyra e tij e të menduarit është thelbësisht e papajtueshme me xhelozinë.Nga ana tjetër, kjo është një shenjë që nuk po nxiton të përfshihet, kështu që është realiste se po del me njerëzit e tjerë dhe ndoshta nuk do të ketë ndonjë pritje nga takimi juaj i parë.

Ujori

Ujori është një shenjë e rastësishme dhe e lehtë, për të cilin xhelozia thjesht nuk është problem. Në rastet e rralla kur xhelozia shfaqet, ajo tenton ta heqë qafe atë shpejt. Sidoqoftë, nëse për ndonjë arsye xhelozia vazhdon, si për shembull nëse partneri me dashje përpiqet ta bëjë atë xheloz, Ujori thjesht do të tërhiqet nga marrëdhënia. Nëse partneri tejkalon kufijtë, Ujori do të largohet nga marrëdhënia menjëherë.

Peshqit

Peshqit jane një shenjë që vërtet e vlerësoje dashurinë dhe romancën tradicionale. Kur bie në dashuri, ai kërkon angazhim dhe siguri në marrëdhëniet e tij. Sidoqoftë, ai preferon të respektojë hapësirën e partnerit të tij dhe t’i japë hapësirë ​​të mjaftueshme që ai të bëjë aktivitetet e tij.Kjo është për shkak se, në thelb, të gjitha emocionet e Peshqve janë të rrënjosura në empatinë e tij. Ai thjesht nuk mund të ndihmojë në kalimin e ndjenjave të të dashurve para tij./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: