Connect with Us

Nuk e kishim menduar kurrë/ Gjetja e parave në rrugë ka një kuptim të thellë shpirtëror

Kuriozitete

Nuk e kishim menduar kurrë/ Gjetja e parave në rrugë ka një kuptim të thellë shpirtëror

Publikuar

-

A keni gjetur para në rrugë? Me siguri, por mbase nuk e dini kuptimin shpirtëror që fshihet pas tij.

Pavarësisht nëse është në rrugën që udhëtoni kur shkoni në punë, gjatë një shëtitje apo në rrugët e parkut, gjetja e parave është gjithmonë një kënaqësi e vogël.

Një ndihet me fat edhe kur bëhet fjalë për disa cent. Të pasur ose të varfër, të gjithë vlerësojnë shenjën e vogël ose të madhe të fatit. Dikush buzëqesh i argëtuar, të tjerët janë mirënjohës, sigurisht që askush nuk mbetet indiferent.

Por përveç faktorit pozitiv të gjetjes së parave, ekziston një kuptim shpirtëror pas pasurisë së papritur.

Lexoni për të mësuar më shumë.

Paraja ka vlera të ndryshme simbolike. Përtej pamjeve të shtypura, ajo ka historinë e saj. Disa besojnë se çdo person e transmeton atë pak nga vetja, e energjisë së tij. Pra, çdo kartëmonedhë ose monedhë ka një histori personale, përtej vlerës së saj monetare.

Për më tepër, paraja është një simbol i fuqisë. Sa më shumë të keni, aq më i lartë jeni në shkallën sociale. Edhe në kulturën kineze paraja nuk ka një kuptim të pastër dhe të thjeshtë monetar, por është një simbol i fatit.

Gjetja e parave, pra, është një ogur i një ngjarje me fat që së shpejti do të ndodhë në jetën tonë.

Të gjesh para shpirtërisht do të thotë të vlerësohen nga banorët e mbretërisë më të lartë. Ata mund të jenë shpirtra ose engjëj apo edhe të dashurit tanë që kanë zgjedhur këtë mënyrë për të komunikuar me ne.

Mesazhi është i qartë: ata duan të na tregojnë se ne jemi jashtëzakonisht të rëndësishëm dhe të vlefshëm për ta.

Kjo është arsyeja pse shpirtrat zgjedhin pena dhe jo kartëmonedha. Monedhat zgjasin më gjatë.

Më në fund, monedhat që mbajnë numrin 1 , tregojnë një unitet me Hyjnoren dhe shpirtrat. Numri 1 është gjithashtu numri i fillimeve dhe për këtë arsye është një sugjerim për të ecur përpara me plane dhe ide të reja.

Në vend të kësaj, numri 10 tregon se shpirtrat janë me ne dhe po na shtyjnë të ecim përpara me vendimet tona. Ne mund të mbështetemi në mbështetjen e tyre!/ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE