Connect with Us

Nuk e kishim menduar kurrë/ Gjetja e parave në rrugë ka një kuptim të thellë shpirtëror

Kuriozitete

Nuk e kishim menduar kurrë/ Gjetja e parave në rrugë ka një kuptim të thellë shpirtëror

Publikuar

-

A keni gjetur para në rrugë? Me siguri, por mbase nuk e dini kuptimin shpirtëror që fshihet pas tij.

Pavarësisht nëse është në rrugën që udhëtoni kur shkoni në punë, gjatë një shëtitje apo në rrugët e parkut, gjetja e parave është gjithmonë një kënaqësi e vogël.

Një ndihet me fat edhe kur bëhet fjalë për disa cent. Të pasur ose të varfër, të gjithë vlerësojnë shenjën e vogël ose të madhe të fatit. Dikush buzëqesh i argëtuar, të tjerët janë mirënjohës, sigurisht që askush nuk mbetet indiferent.

Por përveç faktorit pozitiv të gjetjes së parave, ekziston një kuptim shpirtëror pas pasurisë së papritur.

Lexoni për të mësuar më shumë.

Paraja ka vlera të ndryshme simbolike. Përtej pamjeve të shtypura, ajo ka historinë e saj. Disa besojnë se çdo person e transmeton atë pak nga vetja, e energjisë së tij. Pra, çdo kartëmonedhë ose monedhë ka një histori personale, përtej vlerës së saj monetare.

Për më tepër, paraja është një simbol i fuqisë. Sa më shumë të keni, aq më i lartë jeni në shkallën sociale. Edhe në kulturën kineze paraja nuk ka një kuptim të pastër dhe të thjeshtë monetar, por është një simbol i fatit.

Gjetja e parave, pra, është një ogur i një ngjarje me fat që së shpejti do të ndodhë në jetën tonë.

Të gjesh para shpirtërisht do të thotë të vlerësohen nga banorët e mbretërisë më të lartë. Ata mund të jenë shpirtra ose engjëj apo edhe të dashurit tanë që kanë zgjedhur këtë mënyrë për të komunikuar me ne.

Mesazhi është i qartë: ata duan të na tregojnë se ne jemi jashtëzakonisht të rëndësishëm dhe të vlefshëm për ta.

Kjo është arsyeja pse shpirtrat zgjedhin pena dhe jo kartëmonedha. Monedhat zgjasin më gjatë.

Më në fund, monedhat që mbajnë numrin 1 , tregojnë një unitet me Hyjnoren dhe shpirtrat. Numri 1 është gjithashtu numri i fillimeve dhe për këtë arsye është një sugjerim për të ecur përpara me plane dhe ide të reja.

Në vend të kësaj, numri 10 tregon se shpirtrat janë me ne dhe po na shtyjnë të ecim përpara me vendimet tona. Ne mund të mbështetemi në mbështetjen e tyre!/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: