Connect with Us

Po kaloni një ditë të mërzitshme?/ Zbuloni 4 gjëra argëtuese për të bërë në një ditë me shi

Kuriozitete

Po kaloni një ditë të mërzitshme?/ Zbuloni 4 gjëra argëtuese për të bërë në një ditë me shi

Publikuar

-

Dita e sotme ka filluar tepër e zymtë dhe me shi, dhe duket vërtet e mërzitshme . Ditët me shi duhet të jenë të preferuarat për ata që duan të qëndrojnë në shtëpi, por çfarë mund të bësh gjatë saj për të mos u ndjerë i mërzitur?

Ja disa ide për ata që nuk dinë çfarë të bëjnë sot:

1-Kaloni kohë me miqtë tuaj.

Ju mund të ftoni miqtë për të kaluar një pasdite apo mbrëmje së bashku. Do të argëtoheni, ndërkaq edhe koha nuk do t’ju duket e zymtë.

2-Shikoni një film.

Në një ditë me shi zgjidhni një film që ju pëlqen dhe shikojeni në shoqërinë e partnerit ose miqve.

3-Lexoni një libër.

Kur bie shi, aktivitetet jashtë shtëpisë nuk janë edhe aq të këndshme. Ndaj një mënyrë e mirë për të kaluar kohën, është të lexoni një libër.

4-Dëgjoni muzikë të mirë.

Në një ditë pa diell, mënyra më e mirë për t’u ndjerë i relaksuar është të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar, duke pushuar dhe duke u kujdesur në një lloj mënyre edhe për anën tuaj shpirtërore./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: