Connect with Us

Zbuloni 4 situatat e jetës në të cilat ëngjëlli juaj “mbrojtës” mund t’ju vizitojë

Kuriozitete

Zbuloni 4 situatat e jetës në të cilat ëngjëlli juaj “mbrojtës” mund t’ju vizitojë

Publikuar

-

Të gjithë kemi një ëngjëll mbrojtës që qëndron pranë nesh. Ai gjithashtu na udhëzon dhe na ndihmon të bëjmë dallimin midis së mirës ose të keqes.

Bota fizike dhe sferat e tjera bashkëjetojnë në të njëjtën kohë dhe në të njëjtin vend, kështu që jeta zhvillohet njëkohësisht në shumë nivele.Kështu, është pothuajse e pamundur që botët të qëndrojnë plotësisht të ndarë. Kjo do të thotë se kjo fije e hollë lejon një bashkëveprim midis sferave.

Ata mund të jenë me ne në çdo formë; një zog ose një kafshë shtëpiake ose thjesht një ndjenjë rehatie dhe ngrohtësie që ndjen kur jeni në shtëpi. Këta janë kujdestarët tanë shpirtërorë. Ata vijnë për të na vizituar ndonjëherë, për të na bekuar me mirësinë dhe dashurinë e tyre.

Këtu janë 4 situata në të cilat engjëlli juaj mbrojtës mund të vihet në kontakt me ju dhe t’ju mbulojë me dritën dhe bekimet e tij:

1. Kur keni një feste familjare

Engjëjt mbrojtës mund të jenë anëtarët e familjes së vdekur. Kështu që kur e gjithë familja juaj të ribashkohet për të festuar një rast, personat e zhdukur janë anëtarët e familjes që kanë vdekur.Keshtu engjëlli juaj kujdestar mund të vijë t’ju shikojë dhe gjithashtu të shijojë festimet që ndodhin.

2. Kur jeni vetëm

Engjëlli juaj mbrojtës mund të ju vizitojë kur jeni vetëm dhe nuk bëni absolutisht asgjë. Kjo sepse është momenti kur mendja juaj është e zbrazët dhe ju mund të merrni praninë e saj.Ky është edhe momenti kur gjendja juaj emocionale është e qartë, në mënyrë që të kuptoni se po përpiqet të flasë me ju. Kjo është arsyeja pse engjëlli juaj kujdestar mund të ju vizitojë kur jeni vetëm.

3. Gjatë një periudhe të vështirë të jetës suaj

Ai shpesh ju viziton në këtë kohë sepse dëshiron që ju të ndiheni të dashur dhe të kujdesur. Ai gjithashtu mund të sugjerojë zgjidhje për problemet me të cilat hasni.

4. Kur fle

Ai gjithashtu mund t’ju vizitojë kur flini. A jeni zgjuar ndonjëherë duke u ndier jashtëzakonish i qetë? Kjo mund të jetë një shenjë se engjëlli juaj mbrojtës është afër jush dhe ka ardhur fshehurazi për tu vizituar dhe kujdesur për ju ndërsa flini.Mund të vijë gjithashtu në ëndrrën tuaj për t’ju dhënë një mesazh ose një mësim që mund t’ju ndihmojë të zgjidhni një problem./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: