Connect with Us

Zbuloni 4 situatat e jetës në të cilat ëngjëlli juaj “mbrojtës” mund t’ju vizitojë

Kuriozitete

Zbuloni 4 situatat e jetës në të cilat ëngjëlli juaj “mbrojtës” mund t’ju vizitojë

Publikuar

-

Të gjithë kemi një ëngjëll mbrojtës që qëndron pranë nesh. Ai gjithashtu na udhëzon dhe na ndihmon të bëjmë dallimin midis së mirës ose të keqes.

Bota fizike dhe sferat e tjera bashkëjetojnë në të njëjtën kohë dhe në të njëjtin vend, kështu që jeta zhvillohet njëkohësisht në shumë nivele.Kështu, është pothuajse e pamundur që botët të qëndrojnë plotësisht të ndarë. Kjo do të thotë se kjo fije e hollë lejon një bashkëveprim midis sferave.

Ata mund të jenë me ne në çdo formë; një zog ose një kafshë shtëpiake ose thjesht një ndjenjë rehatie dhe ngrohtësie që ndjen kur jeni në shtëpi. Këta janë kujdestarët tanë shpirtërorë. Ata vijnë për të na vizituar ndonjëherë, për të na bekuar me mirësinë dhe dashurinë e tyre.

Këtu janë 4 situata në të cilat engjëlli juaj mbrojtës mund të vihet në kontakt me ju dhe t’ju mbulojë me dritën dhe bekimet e tij:

1. Kur keni një feste familjare

Engjëjt mbrojtës mund të jenë anëtarët e familjes së vdekur. Kështu që kur e gjithë familja juaj të ribashkohet për të festuar një rast, personat e zhdukur janë anëtarët e familjes që kanë vdekur.Keshtu engjëlli juaj kujdestar mund të vijë t’ju shikojë dhe gjithashtu të shijojë festimet që ndodhin.

2. Kur jeni vetëm

Engjëlli juaj mbrojtës mund të ju vizitojë kur jeni vetëm dhe nuk bëni absolutisht asgjë. Kjo sepse është momenti kur mendja juaj është e zbrazët dhe ju mund të merrni praninë e saj.Ky është edhe momenti kur gjendja juaj emocionale është e qartë, në mënyrë që të kuptoni se po përpiqet të flasë me ju. Kjo është arsyeja pse engjëlli juaj kujdestar mund të ju vizitojë kur jeni vetëm.

3. Gjatë një periudhe të vështirë të jetës suaj

Ai shpesh ju viziton në këtë kohë sepse dëshiron që ju të ndiheni të dashur dhe të kujdesur. Ai gjithashtu mund të sugjerojë zgjidhje për problemet me të cilat hasni.

4. Kur fle

Ai gjithashtu mund t’ju vizitojë kur flini. A jeni zgjuar ndonjëherë duke u ndier jashtëzakonish i qetë? Kjo mund të jetë një shenjë se engjëlli juaj mbrojtës është afër jush dhe ka ardhur fshehurazi për tu vizituar dhe kujdesur për ju ndërsa flini.Mund të vijë gjithashtu në ëndrrën tuaj për t’ju dhënë një mesazh ose një mësim që mund t’ju ndihmojë të zgjidhni një problem./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

“Martesa gay duhet të jetë midis një burri dhe një gruaje”/ Zbuloni 10 gafat e VIP-ave të cilet do të mbahen mend gjatë

Publikuar

-

Nga

Të gjithëve ne na ndodh që të bëjmë gabime kur flasim me persona të ndryshëm por këto gafa të personazheve të huaj do të mbahen mend gjatë në memorien e fansave të tyre në të gjithë botën. Më poshtë disa nga gafat epike që kanë bërë personazhet e njohur botërorë: Britney Spears “Asnjëherë nuk kam […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të dukeni më tërheqës në sytë e të tjerëve?/ Ja disa fakte interesante që nuk i dinit

Publikuar

-

Nga

Sipas studimeve më të fundit, të pranosh të metat që ke, është një nga mënyrat më të mira për ta dashur veten dhe për t’u dukur më tërheqës. “BrightSide” ju sjell më poshtë disa nga ato papërsosmëri që mund t’ju bëjnë të dukeni edhe më mirë në sytë e të tjerëve : I merrni gjërat […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Para dhe pasi u bënë mama/ Kjo fotografe tregon çfarë ndodh me gratë përmes fotove mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Fotografja nga Lituania, Vaida Markeviciute-Razmislavice, erdhi me një ide të pazakontë, por të thjeshtë – për të fotografuar gratë para dhe pas lindjes së femijeve të tyre. Në projektin e saj të quajtur “Të bëhesh nënë”, Vaida arriti të përcjellë të gjitha ndryshimet që ndodhin brenda grave përmes syve të tyre. Vaida shfaq punën e saj edhe në profilet e saj në Facebook dhe Instagram që aktualisht […]

LEXO TE PLOTE