Connect with Us

3 ditë pushim në javë/ Kompania bën eksperimentin e çuditshëm, ja çfarë ndodhi me punonjësit

Kuriozitete

3 ditë pushim në javë/ Kompania bën eksperimentin e çuditshëm, ja çfarë ndodhi me punonjësit

Publikuar

-

Pas një jave të gjatë pune, ne mezi presim që të afrojë fundjava dhe të relaksohemi. Por çfarë do të ndodhë nëse kemi 3 ditë pushim në javë?

Këtë eksperiment e ka bërë kompania gjigande e Microsoft të cilëve iu dhanë punonjësve të tyre në muajin gusht, edhe të premten pushim si një bonus pune.

Sipas këtyre rezultateve, produktiviteti u rrit me afërsisht 40%.Kjo skemë rezultoi edhe efektive për kursimin e energjisë së kompanisë.

Sipas studimeve, shkurtimi i ditëve të javës në punë, ka zhvilluar një kulturë efiçente në vendin e punës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: