Connect with Us

I mençur dhe i pamëshirshëm/ 10 fakte interesante rreth shenjës së Shigjetarit

Kuriozitete

I mençur dhe i pamëshirshëm/ 10 fakte interesante rreth shenjës së Shigjetarit

Publikuar

-

1.  Shigjetari  është një optimist që ëndërron gjëra të mëdha.

2. Shigjetari është i mençur dhe ka një humor të lig .

3. Shigjetari është i pavarur dhe urren që t’i thuhet se si të jetojë.

4. Shigjetari mund t’ju lexojë si një libër.

5. Shigjetari është i vështirë për tu mashtruar dhe gjithmonë po mendon dhjetë hapa përpara.

6. Shigjetari kërkon lirinë dhe është jashtëzakonisht e vështirë të gjurmohet.

7. Shigjetari mund të bëhet i pamëshirshëm kur mendojnë se i janë bërë padrejtësi.

8. Shigjetari nuk ka frikë të marrë rreziqe në jetë.

9. Shigjetari është aventuresk dhe pëlqen të përjetojë gjëra të reja.

10. Shigjetari është gjithmonë aty për të dashurit e tyre kur u duhen më shumë atyre./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE