Connect with Us

“Ka qenë një periudhë shume stresuese”/ Ra pre e mashtrimit, Venera Lumani zbulon çfarë ndodhi

Showbizz

“Ka qenë një periudhë shume stresuese”/ Ra pre e mashtrimit, Venera Lumani zbulon çfarë ndodhi

Publikuar

-

“Ka qenë një periudhë shume stresuese”/ Ra pre e mashtrimit, Venera Lumani zbulon çfarë ndodhi

Rreth një muaj me pare, këngëtarja shqiptare, Venera Lumani, i morën Instagramin dhe i fshinë të gjitha fotot e saj, përfshirë këtu dhe foton e profilit. U mendua se personi pas këtij veprimi të ishte turk, pasi shprehjet që publikoi ishin në turqisht. Pas shumë përpjekjesh ajo arriti ta rifitonte adresën e saj.

E ftuar pasditen e sotme te “Rudina” së bashku me partnerin, Lind Islamin, dhe mes të tjerash ka folur në lidhje me temën e Instagramit. Këngëtarja ka treguar se gjithçka nisi kur vendosi fjalëkalimin që iu kërkua në një link. Gjithçka ishte mashtrim dhe ajo ra pre e një hakeri.

“Është thjesht një gabim i imi, mendoj unë, që duhet të tregohesha pak më e kujdesshme. Por isha aq shumë e lodhur nga një natë përpara në koncert, saqë kur u zgjova në mëngjes më kishte ardhur një email i cili më kërkonte që të verifikoja edhe njëherë Instagramin tim për shkak të copyrights, edhe klikova një link i cili më kërkoi të shkruaja emrin tim edhe passwordin. Nga ky moment mua m’u shkëput çdo gjë, s’kisha akses fare. Ka qenë një muaj goxha stresues për mua sepse kisha telefonata të ndryshme nga njerëz që pretendonin se do më ndihmonin. Nga ana tjetër mendonin gjëra të këqija. Ka qenë një periudhë goxha stresuese, por që unë arrita ta rifitoj. Besoj që ka një lidhje mes shqiptarëve dhe një hakeri që ishte turk. E kam rikthyer vetë. I kam ndjekur të gjitha hapat që duhet bërë për të rikthyer një account të hakuar edhe e kam rikthyer. Nga Facebook-u im u rikthye dhe Instagrami. Disa më kanë ndihmuar, disa të tjerë pastaj më kanë futur edhe më thellë. Kam frikën e kësaj se mos ndoshta kishin kontakt me hakerin kryesor”, tha Venera.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTO-Selena Gomez risjell në modë fustanet me shkëlqim/ Këngëtarja rrëmben vëmendjen në eventin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Selena Gomez ka qenë pjesëmarrëse në eventin për mbrojtjen e të drejtave dhe liritë e njerëzvëe, ACLU. 27 vjeçarja  ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve teksa është shfaqur shumë ndryshe nga çka jemi mësuar të shohim në rrjetet e saj sociale. Selena ka risjellë në modë fustanet me shkëlqimm e veshur me një të […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Emina Çunmulaj tregon me krenari: “Jam e dobët, por kam celulit”

Publikuar

-

Nga

Emina Çunmulaj është një modelet shqiptare më të njohura në botë. Për shumë kohë ajo ka sfiluar për shtëpitë më të mëdha të botës. Linjat e një modeleje janë një zili për të gjitha vajzat pasi ëndërrojnë të kenë një trup perfekt. Emina së fundi ka publikuar një video ku u përgjigjet ndjekësve të shumtë […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

VIDEO-Pasi rrëfeu se ishte gay, shpërtheu në lot/ Surpriza që iu bë Marios në prapaskenë i emocionoi të gjithë

Publikuar

-

Nga

Grimieri i famshëm i Kim Kardashian, Mario Dedivanoviç i befasoi të gjithë me deklaratën e tij duke pranuar se ishte gay para një publiku mjaft të gjerë që  e mbështeti dhe e duartrokiti pafund. Pas kësaj deklarate, Marion e priste një surprizë në prapaskenë të cilën nuk e kishte pritur aspak. Pasi përfundoi fjalimin e […]

LEXO TE PLOTE