Connect with Us

U zhgënjyen nga pamja/ Ja 15 vendet që nuk duken aq të mahnitshme si në reklama

Kuriozitete

U zhgënjyen nga pamja/ Ja 15 vendet që nuk duken aq të mahnitshme si në reklama

Publikuar

-

Kur zgjedhim një vend për të kaluar pushimet tona, ne mahnitemi kur shohim foto të mrekullueshme të plazheve dhe pamjeve në kryeqytetet që i gjejmë kur lexojmë reklamat dhe libra.

Dhe, për fat të keq, nganjëherë ndodh që kur të arrijmë më në fund në destinacionin tonë, vendi as që duket aq afër sa e prisnim të ishte. Një pamje e bukur mund të jetë e prishur nga një kënd i ndryshëm nga fotot e reklamave dhe nga një turmë e madhe turistësh, apo nga ndonjë fenomen i pazakontë natyror.

Në fotogalerinë e mësipërme zbuloni 15 vendet që kanë zhgënjyer njerëzit që i kanë vizituar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: