Connect with Us

Braktis administratën për punën e “ëndrrave”/ 22 vjeçarja i lë të gjithë pa fjalë me këtë veprim

Kuriozitete

Braktis administratën për punën e “ëndrrave”/ 22 vjeçarja i lë të gjithë pa fjalë me këtë veprim

Publikuar

-

Braktis administratën për punën e “ëndrrave”/ 22 vjeçarja i lë të gjithë pa fjalë me këtë veprim

Puna e ëndrrave duket se ekziston dhe këtë e ka realizuar një 22 vjeçare në Angli.

Charna Rowley, ka lënë punën e saj me kohë të plotë në administratë për të shpërndarë video në rrjetet sociale…duke ngrënë. YouTube, përveçse platforma më e madhe e videove në internet, është edhe një mundësi e artë për të bërë para për ata që kanë ide interesante dhe origjinale.

Blogerja, synon të bëhet “ylli” i parë i “Mukbang” në Mbretërinë e Bashkuar, një trend në të cilin njerëzit filmojnë veten duke ngrënë ushqim, ndërsa ndërveprojnë me audiencën e tyre. Ajo duhe të hajë gjithçka që do t’i kërkojnë fansat në kanalin e saj të quajtur Charnation.

22-vjeçarja i provon këto sfida dy herë në javë, para se t’i ngarkojë në llogarinë e saj në platformën e videove, YouTube.

Ajo aktualisht ka mbi 40 mijë shikime në videot e saj dhe afërsisht 5 mijë abonime në rrjetet sociale.

Charna u shpreh:

“Një nga videot e mia të para ishte ku hëngra dy pica të mëdha, të cilat kishin mijëra kalori. Kam pasur kërkesa tipike nga ndjekësit në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që kjo është arsyeja pse kam bërë video duke blerë në McDonald’s, Greggs dhe Pizza Hut. Qëllimi im përfundimtar është të provoj dhe realizoj sfidën e 10,000 kalorive.”

Ajo ka shpenzuar më pak se 1 mijë paund për të siguruar ushqimin në sfidat e deritanishme, por shpreson të fitojë para nga hobi i saj.Deri më tani, videoja e saj më e shikuar ka mbi 48 mijë shikime dhe tregon 22-vjeçaren që konsumon ushqim kinez me mbi 5,000 kalori./CNA.al

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Thyen tabutë në gjithë botën/ Zbuloni meshkujt e famshëm që lyejnë thonjtë dhe nuk e kanë aspak problem

Publikuar

-

Nga

Thonj me ngjyra nga më e rënda tek më të lehtat. Duket se edhe meshkujt e famshëm janë fiksuar me lyerjen e thonjve dhe të duken gjithashtu shumë burrëror. “Mendoj se burrat duhet të jenë të lirë të lyejnë thonjtë pa u ndjerë femërorë,” tha reperi A$AP Rocky për Vogue, teksa thonjtë i kishte të […]

LEXO TE PLOTE