Connect with Us

Do të sjellin gëzim ose kaos në jetën tuaj/ 10 fakte interesante rreth shenjës së Bricjapit

Life Style

Do të sjellin gëzim ose kaos në jetën tuaj/ 10 fakte interesante rreth shenjës së Bricjapit

Publikuar

-

1: Një Bricjap nuk do t’i kërkojë kurrë një personi tjetër të bëjë diçka që nuk do ta bënte vetë. Nuk u pëlqen të jenë në varësi të njerëzve të tjerë.

2:  Buzëqeshja e Bricjapit është mbrojtja e tyre më e mirë kundër atyre qe e urrejne.

3:  Bricjapi mund të jetë personi më i ëmbël derisa t’i viheni kunder.

4:  Bricjapi nuk flasi ose dëgjojne. Ata i vëzhgojnë dhe nëse i intereson , atëherë i kushtojnë vëmendje.

5:  Bricjapi gjithmonë ka dëshirë t’i bashkojë gjërat.

6:  Bricjapi është shenja që mund të sjellë gëzim ose kaos në jetën tuaj.

7:  Besnikëria është çelësi i gjithçkaje me Bricjapin.

8:  Bricjapi është lloji që gjithmonë i japin dikujt trajtimin e heshtur kur janë të mërzitur.

9:  Mos lejoni që facebook t’ju mashtrojë, Bricjapi nuk është “miku” juaj. Ata janë shumë të kujdesshëm për miqtë e tyre.

10:  Gjendja e Bricjapit mund të ndryshojë në sekondë./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Zgjidhni një nga kartat e Mandalës për të zbuluar aspekte të mahnitshme të jetës suaj

Publikuar

-

Nga

Mandalat janë shumë tërheqëse për tu parë për shkak të shumë ngjyrave dhe formave të tyre. Ata mund të na ndihmojnë të qëndrojmë të qetë dhe të ndjekim jetën tonë me vetëdije. Testi i sotëm tregon një aspekt tjetër të mandalave: ai i vetë-zbulimit. Në foton më lart, ne paraqesim tre karta të ndara, secila përfaqëson […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Kuptimi shpirtëror i Kryqit Egjiptian Ankh/ Cilat janë fuqitë dhe mesazhi që ai përcjell tek ne

Publikuar

-

Nga

Kryqi egjiptian Ankh është një simbol egjiptian me një kuptim të kodifikuar. Ekzistojnë dëshmi të shumta për atë që do të thotë metaforikisht. Shumë njerëz tërhiqen nga kryqi egjiptian Ankh, i cili thuhet se përfaqëson vetë krijimin e jetës. Në këtë artikull ne do të zbulojmë kuptimin e tij. Simbolet e së vërtetës: Ndërsa e dimë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

10 hile psikologjike për intervistat në punë që mund t’i bëjnë punëdhënësit të “luftojnë” për ju

Publikuar

-

Nga

Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është një aftësi e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për shkak se rekrutuesit jo vetëm që marrin parasysh profesionalizmin dhe përvojën tuaj, por edhe nivelin e besimit tuaj, sa mirë flisni dhe shumë gjëra të tjera. Sidoqoftë, përveç aftësive tuaja, ekzistojnë edhe disa teknika psikologjike që mund […]

LEXO TE PLOTE