Connect with Us

E keni ditur gjithmonë gabim/ Ja kush është dita më stresuese e javës

Kuriozitete

E keni ditur gjithmonë gabim/ Ja kush është dita më stresuese e javës

Publikuar

-

Cila është dita më stresuese e javës? E hëna apo jo? Në fund të fundit, është dita e parë që ktheheni në punë pas fundjavës.

Por e keni gabim. Sipas një studimi të ri, e marta është në të vërtetë dita më stresuese e javës, dhe  niveli juaj i stresit do të arrijë kulmin në orën 11:45 të mëngjesit të së martës .

Një studim i kryer nga një kompani në Mbretërinë e Bashkuar , anketoi rreth 3,000 punëtorë dhe zbuloi se mesi i mëngjesit në ditën e dytë të javës është kur punëtorët ndiejnë më shumë presion. 53 përqind e njerëzve të anketuar pranuan se nuk bëjnë shumë punë të hënën, dhe 10 përqind e atyre njerëzve pranuan se kjo është sepse ata po kalojnë shumë kohë në Facebook dhe Twitter. Pastaj të martën, njerëzit papritmas e kuptojnë se sa punë duhet të bëhet deri të premten dhe ata stresohen. Të martat janë ditët më të këqija të javës, pasi njerëzit i perceptojnë të hënat si një fillim i ri dhe ndihen të motivuar, por ky motivim ka ikur pasi ka ardhur dita e martë, u përplaset realiteti i rutinës së javës në fytyrë.

Ndaj duhet të përpiqeni të bëni më shumë punë të hënën , kështu që e marta nuk ju duket aq e rëndë dhe stresuese./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lë punën në bankë për palestrën/ Kjo është modelja që po “fikson” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000. Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram. 30-vjecarja e lindur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE