Connect with Us

Fitoi zemrat e shqiptarëve me rolin e saj në serialin “Dashuri e pafund”/ Zbuloni disa detaje të rëndësishme nga jeta e aktores Hazal Kaya

Showbizz

Fitoi zemrat e shqiptarëve me rolin e saj në serialin “Dashuri e pafund”/ Zbuloni disa detaje të rëndësishme nga jeta e aktores Hazal Kaya

Publikuar

-

Fitoi zemrat e shqiptarëve me rolin e saj në serialin “Dashuri e pafund”/ Zbuloni disa detaje të rëndësishme nga jeta e aktores Hazal Kaya

1-Ajo është shumë e njohur dhe një nga aktoret më të vlerësuara për shkak të aftësive të saj në aktrim.

2-Prindërit e  Leyla Hazal u ndanë kur ajo ishte vetëm 7 vjeç.

3-Sipas rezultatit të një studimi të drejtuar në kanalet MBC me qendër në Emiratet e Bashkuara Arabe që pozicionuan shfaqjet turke, ajo u pozicionua në vendin e katërt në rradhët e zonjave më të respektuara turke.

4-Në të njëjtën kohë, studimet zyrtare që mbulojnë periudhën Gusht 2010 – Gusht 2015, të marra në 35 kombe të dallueshme, e vendosën atë të gjashtën në rradhën e 10 aktoreve më të njohura televizive. Ajo ishte gjithashtu përfituese kryesore turke e grantit “Liban Aëards 2015”.

5-Sipas burimeve nga 35 kombe të dalluara midis majit 2011 dhe maj 2016, Kaya ishte aktorja e gjashtë më e njohur në TV.

6-Në maj të vitit 2016, ajo u ngrit në numrin e pestë si një nga vajzat më të bukura në Turqi.

7-Përveç aktrimit pasionet më të mëdha të janë  baleti dhe violin, për të cilat ka studiuar që në moshë të vogël.

8-Kaya di të flasë shumë mirë disa gjuhë si italisht, anglisht dhe gjermanisht.

9-Së shpejti, Hazal u shndërrua në markë ambasadore të organizatave, për shembull, Nescafe, Ritmix. Ajo u shfaq edhe në reklamat e markave turke.

10-Me kalimin e viteve, ajo është kthyer në ndër më të paguarat në Turqi si modele dhe aktore. Aktualisht, vlera e saj neto mendohet të jetë rreth 1 milion dollarë.

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTO-Selena Gomez risjell në modë fustanet me shkëlqim/ Këngëtarja rrëmben vëmendjen në eventin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Selena Gomez ka qenë pjesëmarrëse në eventin për mbrojtjen e të drejtave dhe liritë e njerëzvëe, ACLU. 27 vjeçarja  ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve teksa është shfaqur shumë ndryshe nga çka jemi mësuar të shohim në rrjetet e saj sociale. Selena ka risjellë në modë fustanet me shkëlqimm e veshur me një të […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Emina Çunmulaj tregon me krenari: “Jam e dobët, por kam celulit”

Publikuar

-

Nga

Emina Çunmulaj është një modelet shqiptare më të njohura në botë. Për shumë kohë ajo ka sfiluar për shtëpitë më të mëdha të botës. Linjat e një modeleje janë një zili për të gjitha vajzat pasi ëndërrojnë të kenë një trup perfekt. Emina së fundi ka publikuar një video ku u përgjigjet ndjekësve të shumtë […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

VIDEO-Pasi rrëfeu se ishte gay, shpërtheu në lot/ Surpriza që iu bë Marios në prapaskenë i emocionoi të gjithë

Publikuar

-

Nga

Grimieri i famshëm i Kim Kardashian, Mario Dedivanoviç i befasoi të gjithë me deklaratën e tij duke pranuar se ishte gay para një publiku mjaft të gjerë që  e mbështeti dhe e duartrokiti pafund. Pas kësaj deklarate, Marion e priste një surprizë në prapaskenë të cilën nuk e kishte pritur aspak. Pasi përfundoi fjalimin e […]

LEXO TE PLOTE