Connect with Us

Horoskopi, 05 Nëntor 2019/ Mesazhi shpirtëror për çdo shenjë të zodiakut

Life Style

Horoskopi, 05 Nëntor 2019/ Mesazhi shpirtëror për çdo shenjë të zodiakut

Publikuar

-

Dashi

Ju mund të ndiheni më të përgjegjshëm se zakonisht sot me punën dhe përgjegjësitë tuaja. Ambiciet janë të mëdha, por edhe tensionet, dhe është thelbësore të përpiqeni t’i lini gjërat të shkojnë pak në mënyrë që të mund të punoni më mirë.

Mund të jetë e vështirë të përqendrohesh sepse ke shumë interesa konkurruese tani. Ju mund të keni vështirësi t’i pranoni idetë tuaja të pranuara sot me Hënën në një aspekt të vështirë. Kalimi i Hënës në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë diellore më vonë gjatë ditës do t’ju ndihmojë të zgjidhni këtë problem, i cili do të çojë në më shumë relaksim javën e ardhshme. Kjo tregon nevojën për më shumë kohë që të pushoni dhe të keni disa mendime tw qarta gjatë ditëve në vazhdim.

Demi

Hëna është në krye të grafikut tuaj diellor pjesën më të madhe të ditës, dhe mendja juaj është e përqendruar në qëllimet, përgjegjësitë dhe performancën tuaj.

Sidoqoftë, mund të jetë pak e parakohshme të marrësh një vendim ose të flasësh për një rast për momentin, kështu që përdor durimin tënd. Mundohuni të mos i nënshtroheni presionit për të përfunduar diçka përpara se të jeni gati për ta bërë atë.

Binjakët

Binjakët, ndërsa Hëna vazhdon të kalojë nëpër zonën tuaj të aventurës pjesën më të madhe të ditës, ju po kërkoni frymëzim. Ju duket se keni nevojë për një formë shpëtimi nga elementët e zakonshëm, të mërzitshëm ose rutinë të jetës suaj, por mund të jetë e vështirë të bëni vërtet!

Gaforrja

Me kalimin e Hënës në zonën tuaj të intimitetit, ju mund të preferoni të qëndroni në rolin vëzhgues sot. Kjo mund të jetë shumë e dobishme për ju, veçanërisht nëse keni hulumtime për të bërë ose nëse përpjekjet dhe interesat tuaja mund të përfitojnë nga analiza ose strategji e mëtejshme.

Shikoni për vendime të nxituara në lidhje me një marrëdhënie sot nëse keni lënë diçka të pazgjidhur. Ata ndoshta nuk do të nevojiten dhe shumë mirë mund të jenë për të ardhur keq pas kësaj. Ju mund të bëni presion të panevojshëm mbi veten tuaj.

Luani

Sot jeni veçanërisht i përqendruar në marrëdhënie, dhe veçanërisht një nga të dashurit tuaj. Mund të ketë një ndjenjë dyshimi ose pyetjeje nëse nuk e shihni një person në një çështje afër zemrës suaj.

Mos harroni se komentet e të tjerëve mund të jenë të dobishme, pavarësisht nëse jeni dakord ose jo, sepse ato mund të ringjallin mënyrën tuaj të të menduarit, në një mënyrë ose në një tjetër. Ose, një këndvështrim tjetër do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë jetën dhe gjendjen tuaj mendore.

Virgjëresha

Ju do t’i kushtoni më shumë vëmendje sesa zakonisht punës tuaj dhe rutinave tuaja sot. Presionet për të marrë vendime të shpejta janë ndoshta të pabazuara, dhe nëse nuk keni bërë një analizë të mirë më parë, mund të jetë më mirë të prisni. Sidoqoftë, nuk ka gjasa që ju të ndiheni plotësisht në paqe nëse nuk bëni diçka me vlerë dhe konstruktive.

Peshorja

Ju jeni tërhequr nga aktivitetet argëtuese me Hënën që kalon shtëpinë tuaj të pestë diellore për pjesën më të madhe të ditës. Prioritetet do të bëhen më të rëndësishme kur Hëna të hyjë në Peshqit dhe të kalojë në zonën tuaj të punës dhe shëndetit.

 

Por më parë, mund të jetë e vështirë të heqësh qafe mendime më serioze ose të perëndishme sot, me ndikime disi më të rënda që ndodhin tani, duke ju kujtuar përgjegjësitë tuaja.

Akrepi

Akrep, ju keni një ndjenjë më të fortë të familjes, ose një dëshirë për më shumë siguri dhe rehati sesa zakonisht, me Hënën në shtëpinë tuaj të katërt diellore pjesën më të madhe të ditës.

Jeni tërhequr nga aktivitete të thjeshta dhe të njohura. Sidoqoftë, mund të ketë një presion për të marrë vendime të shpejta ose të flasim shumë herët për një temë.

Shigjetari

Ndërsa Hëna qëndron në zonën tuaj të komunikimit për pjesën më të madhe të ditës, duke qëndruar i zënë dhe i stimuluar mendor ka tendencë t’ju bëjë mirë.

Shumëllojshmëri, ndryshime të vogla dhe bërja e gjërave ju përshtaten mirë. Sidoqoftë, ki kujdes për kapjet e tepërta ose mbingarkesat e informacionit, të cilat mund të luajnë me nervat e tu dhe të çojnë në vendime të këqija.

Bricjapi

Bricjapi, ju mund të përqendroheni kryesisht në botën e pesë shqisave, nevojave dhe dëshirave tuaja dhe mjedisit tuaj të afërt, me Hënën në shtëpinë tuaj të dytë diellore për pjesën më të madhe të ditës. Ekziston një tendencë për të mbivlerësuar, por ju mund të keni shumë nevojë për një vëmendje të tillë për nevojat tuaja tani.

Ujori

Hëna është në shenjën tuaj një pjesë e mirë e ditës, nevojat tuaja emocionale janë më të rëndësishme. Edhe pse këto nevoja ndonjëherë duken të pakëndshme, është më mirë të kaloni kohë duke i trajtuar ato dhe t’i njihni më mirë!

Ju mund të ndjeni një presion për të marrë një vendim këtë mëngjes, por kjo gjithashtu kërkon durim sepse nuk keni ende të gjitha informacionet që ju nevojiten ende. Edhe pse ndiheni pak më të prekshëm nga emocionet se zakonisht, ju jeni gjithashtu elastik.

Peshqit

Ju mund të dëshironi të merrni një pushim nga situatat e vështira të ditës së sotme pasi Hëna vazhdon nëpër shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë diellore për pjesën më të madhe të ditës.

Ju mund t’i kushtoni vëmendje të veçantë të kaluarës dhe asaj që mund të keni lënë të papërfunduar ose të pazgjidhur. Mund të jetë e vështirë të marrësh pjesën tjetër që ju ndonjëherë ju nevojitet, por do t’ju duhet sa më shpejt që Hëna të hyjë në shenjën tuaj më vonë sot.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: