Connect with Us

Kap çdo detaj në mënyrë të përsosur/ Smartphone Xiaomi vjen me risi

Teknologji

Kap çdo detaj në mënyrë të përsosur/ Smartphone Xiaomi vjen me risi

Publikuar

-

Gjiganti i teknologjisë kineze, Xiaomi, ka zbuluar celularin e parë kryesor në botë i cili ka  një aparat fotografik prej 108 megapixel.

Sensori shtesë me rezolucion të lartë është zhvilluar nga Samsung , i cili ende nuk e ka karakterizuar atë në produktet e veta.

Firmat thonë se përfitimi është se kamera jep “fotografi jashtëzakonisht të mprehta që janë të pasura me detaje”.

Sidoqoftë, një test i hershëm i teknologjisë tregon që imazhet e tij përmbajnë më shumë shtrembërime dixhitale sesa ato të prodhuara nga smartphone të rezolucionit më të ulët.

Tani për tani, Mi CC9 Pro Premium është shpallur vetëm për tregun kinez, ku modeli bazë kushton 2.799 juan (400 dollarë; 310 £).

Por Xiaomi ka thënë se do të përdorë të njëjtin komponent në Mi Note 10, i cili do të lansohet të Mërkurën dhe do të shitet më gjerësisht.

Firma aktualisht është shitësi i katërt më i madh në botë, sipas firmës kërkimore Canalys , me një pjesë të tregut prej 9.1%.

Shitjet e saj po rriten me shpejtësi në Evropë dhe ajo sapo ka njoftuar qëllimin e saj për t’u zgjeruar në Japoni në vitin 2020./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

FOTO-Jahti luksoz i stilit James Bond/ Pamjet në brendësi janë mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Super jahti hibrid u krijua nga Elena Nappi, 34 vjeç, e kompanisë italiane të ndërtimit të anijeve Fincantieri. E quajtur “Carapace”, jahti është i gjatë 256 metra dhe mund të zhytet në një thellësi prej 985 metra deri në 10 ditë Anija luksoze është e pajisur me një palestër, sallë pritjeje, bar, banjë, kabina VIP, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Teknologji

Whats App do të ndalojë së punuari në miliona telefona në 2020

Publikuar

-

Nga

Whats app do të ndalojë së punuari për miliona telefona brenda dy muajve të ardhshëm. Kompania do të tërheqë mbështetjen për disa platform të vjetra celulare. Nga 1 shkurt i 2020 çdo iPhone që funksionon IOS 8 ose më i vjetër  nuk do të mbështet më së bashku me çdo pajisje Android që i përket […]

LEXO TE PLOTE
" "

Teknologji

FOTO-Për të gjithë adhuruesit e iPhonëve/ Aksesorët që i duhen patjetër këtij telefoni

Publikuar

-

Nga

iPhone e Apple janë telefonat që ndoshta kanë më shumë aksesorë mbështetës se smartphonet e tjerë.Kufjet pa tel, karikuesi, apo coverat e ndryshëm. Meqë jemi në prag festash do të keni mundësinë t’i dhuroni miqve apo familjarëve tuaj që kanë një iPhone dhurata shumë të bukura dhe shumë praktike. Për më tepër shihni galerinë e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Teknologji

Një platformë më pak toksike/ Instagram po përgatit një ndryshim të madh

Publikuar

-

Nga

Instagrami po bën një lëvizje shumë të madhe. Po zhduk “liket” nga aplikacioni më i madh i shpërndarjes së fotove dhe videove, duke bërë një test për përdoruesit më ambiciozë të rrjetit social. Ndryshimi është ky: Ju do të keni mundësi të shihni pëlqimet tuaja por jo të tjerëve. Kjo është menduar nga themeluesit e […]

LEXO TE PLOTE