Connect with Us

Kjo është ngjyra që rrit energjinë e shenjës tuaj të horoskopit/ Njihuni me efektet pozitive që ka tek ju

Life Style

Kjo është ngjyra që rrit energjinë e shenjës tuaj të horoskopit/ Njihuni me efektet pozitive që ka tek ju

Publikuar

-

Dashi

Ngjyra juaj energjike është e kuqja. Ju jeni një shenjë energjike, luftëtar dhe ngjyra juaj është e ngrohtë, e zjarrtë dhe pak metalike.

Demi

Ngjyra juaj energjike është bluja. Jo një blu e thjeshtë, por kobalt një hije e ndritshme që ka tendencë në vjollcë, introspektive, e thellë si Demi i cili pëlqen të zbresë në thellësitë e kënaqësive dhe t’i shijojë ato plotësisht.

Por blu është gjithashtu ngjyra e sigurisë dhe stabilitetit një cilësi që ndikojnë në shenjën tuaj: ju jeni aq të dashuruar dhe në punë, të fortë dhe të pranishëm dhe shumë të dashur për këtë.

Binjakët

Një përzierje e ngjyrave të çmuara që krijojnë modele, imazhe, gjeometri.

Ju jeni një nga shenjat më inteligjente të zodiakut, në kuptimin që ju keni një inteligjencë të shpejtë dhe të shkëlqyeshme, gjeometrike, aktive, praktike, por me vizione të shkëlqyera: ashtu si një mozaik. Për ta mbartur atë thjesht zgjidhni printimet që ju kujtojnë.

Gaforrja

Ngjyra juaj energjike është e bardha. Sado e bardhë si lëkura juaj, e bardha është ngjyra që rrit energjinë e Kancerit, madje edhe më mirë nëse perla që kujton sipërfaqen e Hënës, një satelit me të cilin shoqërohet shenja zodiakale.

Luani

Ngjyra juaj energjike është portokallia. Kafshojeni jetën si një luan. Dhe ngjyra juaj është si manteli i Luanit plot dritë, hyrje dhe një forcë që vihet re.

Shenja e Luanit është gjithashtu besnike dhe ngjyrat që të kujtojnë ari simbolizojnë soliditetin, çmueshmërinë. Me pak fjalë, mbreti i zodiakut mund të kishte vetëm një ngjyrë të gjykatës.

Virgjëresha

Ngjyra juaj energjike është ajo me nuanca. Po, ju që jeni shenja më e saktë e zodiakut mund të përmirësoni cilësitë tuaja duke përdorur hije dhe ngjyra të tejdukshme.

E përkryer për ju mund të jetë e gjelbër me pak acid, gëlqere, por të ylbertë që krijon nuanca për çdo lëvizje: kështu Virgjëresha lartëson bukurinë dhe karakterin e saj. Sepse, le ta pranojmë, karakteri (i ashpër) nuk ju mungon.

Ngjyra e Peshores

Ngjyra juaj energjike është blu dhe rozë. Binomio për ju që jeni gjithmonë në ekuilibër midis dy elementëve. Dhe, edhe me ngjyrat, nuk jeni përjashtim: mashkullor dhe femëror (por atëherë kush tha që këto konventa nuk mund të rrëzohen plotësisht?).

Ngjyra e Akrepit

Ngjyra juaj energjike është e kuqe e ndritshme. Kjo është e kuqja e papërpunuar e gjakut të fuqishëm dhe misterioz ashtu si jeni Akrepi. Kjo shenjë e zodiakut pushton për pasionin e saj të thellë, ju mposht shumë si pamja e kuqe e ndritshme.

Mos qëndroni indiferentë kur dini një Akrep ose kur shikoni ngjyrën e kuqe, në të dyja rastet e futni atë. Atëherë mund të qëndroni ose të shpëtoni dhe nëse qëndroni, Akrepi ju merr në botën e tij plot mistere.

Ngjyra e Shigjetarit

Ngjyra juaj energjike është… e verdhë. Energji e pastër, e verdha është me diell, moti i mirë, aventura. Ngjyra juaj është një majë e ngjashme me agrume si bergamot ose kedër.

Ju jeni i lirë dhe i pakapshëm, kjo shenjë e zodiakut rrit këto cilësi kur ajo ka diçka të verdhë ose më shumë të verdhë në të, në të gjitha tonet energjike, të ndritshme dhe të shëndetshme.

Ngjyra e Bricjapit

Ngjyra juaj energjike është… e zezë. Bricjapi është një shenjë zodiakale që është e ashpër, e fortë, e pastër si e zezë. Ju jeni e kundërta e Kancerit në zodiak, por edhe me ngjyra.

E zeza ju lartëson, shpreh gjithë bukurinë tuaj, ambicia juaj, e zeza po zmbraps sepse ju refuzoni atë që nuk ju pëlqen, por ju jeni të gjithë ose asgjë, d.m.th., nuk ka asnjë masë gjysmë, nuk ka ngjyra të hijezuara: Bricjapi shkon, vendosi, ku ai synon të shkojë.

 

Ngjyra e Ujorit

Ngjyra juaj energjike është… blu. Ngjyrat tuaja janë të buta, ata kujtojnë hijet e ujit të freskët, pothuajse eterik, delikate.

Edhe ju, si Binjakët, jeni të pajisur me një inteligjencë të gjallë, rrjedh, jetoni, ndjeheni, ju jeni një nga shenjat më vizionare të zodiakut dhe keni nevojë për një ngjyrë që është si një pasqyrë, si uji, në të cilën zhytni shiko dhe sodit të gjitha vizionet.

Ngjyra e Peshqve

Ngjyra juaj është … koral. Në thellësinë e detit ju keni një gjerësi ngjyrash, por pa dyshim, ai që kujton më shumë çmueshmërinë e habitatit detar është korali.

Një ngjyrë seksi, e gjallë, e gëzuar siç jeni Peshqit. Shenja zodiake e ëndrrave dhe imazheve shoqërohet me ngjyrën që mbush detet e bukurisë./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: