Connect with Us

Mos i neglizhoni/ Këto 8 këshilla mund të jenë shumë të dobishme për fëmijët tuaj

Life Style

Mos i neglizhoni/ Këto 8 këshilla mund të jenë shumë të dobishme për fëmijët tuaj

Publikuar

-

Dhënia e një masazhi tek bebet ka provuar të ketë efekte të mrekullueshme, duke ndihmuar foshnjat të largohen nga spitali më shpejt seç pritej. Studimet kanë treguar se foshnjat që morën terapi ditore për masazh u zhvilluan më shpejt, sistemi i tyre imunitar u përmirësua dhe shëndeti i tyre i përgjithshëm u përmirësua. Por kjo është vetëm një nga praktikat e “të rriturve” që është gjithashtu e dobishme për foshnjat.

Bright Side, ka përzgjedhur një numër të gjërave që prindërit do t’i shohin jashtëzakonisht të dobishme për të mbështetur sistemin e rritjes dhe shëndetit të foshnjave të tyre.

1-Refleksologjia për lehtësimin e stresit

2-Prekja dhe përkëdhelja për shëndetin mendor

3-Masazh për relaksim dhe shëndet më të mire

4-Shtrirja me bark për të aktivizuar muskujt

5-Drita dhe tundja i ndihmon ata të flenë

6-Përzierje sode buke për kafshimet e mushkonjave

7-Të ushqyerit nuk është gjithmonë arsyeja për të cilën qajnë/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: