Connect with Us

“Nuk është se të prisja me padurim”/Moderatorja shqiptare i bën dedikimin përlotës motrës për ditëlindje

Showbizz

“Nuk është se të prisja me padurim”/Moderatorja shqiptare i bën dedikimin përlotës motrës për ditëlindje

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Fatma Haxhialiu , njihet për tipin e saj pa komplekse dhe që i thotë gjërat troç në daljet e saj televizive.

Dita e sotme ka nisur ndryshe për të, sepse motra e saj feston ditëlindjen dhe moderatorja i ka kushtuar disa fjalë përlotesë.

Ajo ka zbuluar shumëçka për marrëdhënien e tyre, ndjesive që çdo fëmijë do të kishte po t’i thonin që pas 10 vitesh, familja do të shtohej sërish, si dhe gjithçka që lidhet me emrin që vetë Fatma zgjodhi për të motrën.

Ja urimi i saj i plotë:

“E bukura ime ka datelindjen sot 😍😍😍😍 Akoma me kujtohet kur per here te pare mesova per ekzistencen tende. Hmmm nuk isha fare entuziaste, perkundrazi te urreja…Isha 10-vjec kur me thane qe mami do me bente nje moter shume te bukur, u ndjeva cuditshem. Pastaj te tjere me thoshin (pa piken e taktit dhe pa menduar per emocionet e nje femije) se tani qe do te vinte nje vajze tjeter, nuk do isha me une princesha e shtepise dhe se do me ikte rrisku (tmerr dmth🤦🏼‍♀️) Ndaj nuk eshte se te prisja me padurim, perkundrazi te shikoja si dike qe do prishte harmonine time familjare 🤣🤣🤣dhe se ishte totalisht e panevojshme qe mami fhe babi te kishin nje femije tjeter. Por shpejt mami kuptoi qe dicka nuk shkonte me mua, pasi sillesha cuditshem dhe me te, atehere shpertheva ne te qara dhe i thash se ajo nuk do me donte me mua, kur te lindje ti 🙈🙈🙈🙈 Mamushi me ka perqafuar fort, e kam akoma ne memorie aromen e saj dhe tani ❤ dhe me tha; mami sepse te do shume fort, po te ben nje moter. Motra eshte bekimi me i madh qe mund te kesh. Te premtoj qe emrin do ja zgjedhesh ti dhe te premtoj qe do e duash motren sapo ta shikosh. Dhe me shpjegoi bukur dashurine e nenes per cdo femije: Sa here lind nje femije mamit i rritet zemra dhe keshtu zemra ka vend plot per dashuri, per te tre ju. (Florit nuk ja ndjente fare per situaten dmth, po kjo nuk eshte dicka e re 😒🤣) Une te zgjodha emrin Jona, mqs babi detin Jon e ka pjese te jetes dhe te sakrificave te tij…mbi Jon le te themi qe ai ka rilindur pas perplasjes tragjike qe pesoi gomonia ku vetem ai dhe 3 te tjere mbijetuan…histori, qe e kam degjuar shpesh dhe me zemer te ngrire e vogel. Im ate e tregon ende si roman dhe jo si dicka tragjike (cray cray 😅)… Diten qe linde kur pash nje beb 5 kg me aq shume floke te zeza te gjata dhe ata sy te medhenj blu me numrin 36 ne balle, kam qare kaq shumeeeeee. Ishe gjeja me e bukur qe kisha pare ndonjehere. Ishte nje ndjesi kaq e vecante dhe isha pafund e lumtur dhe krenare sapo te pash, qe ti ishe Jona ime😍😍😍😍😍
Dhe keshtu eshte e do te jete gjithmone, ti je Jona ime, drite e shpirtit tim, frymezimi im, luftetarja ime e vogel. Edhe 100 kukulla ime❤., përfundon Fatma./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: