Connect with Us

Zbuloni ngjyrën që rrit energjinë e shenjës tuaj në horoskop dhe efektet që ka tek ju

Life Style

Zbuloni ngjyrën që rrit energjinë e shenjës tuaj në horoskop dhe efektet që ka tek ju

Publikuar

-

Ngjyra e Dashit

Ngjyra juaj është… e kuqe . Ju jeni një shenjë energjike, luftëtare dhe ngjyra juaj është e ngrohtë, e zjarrtë dhe pak metalike.Kur jeni në gjendje të luftoni për të arritur ëndrrat tuaja, qëllimet tuaja ose të drejtat tuaja kjo ngjyrë ju jep energjinë e duhur për të zbritur në arenë dhe … të fitoni!

Ngjyra e Demit

Ngjyra juaj është … blu kobalti. Jo një blu e thjeshtë, por kobalt një hije e ndritshme që ka tendencë në vjollcë, introspektive, e thellë si Demi që i pëlqen të zbresë në thellësitë e kënaqësive dhe t’i shijojë ato plotësisht.Por blu është gjithashtu ngjyra e sigurisë dhe stabilitetit një cilësi që ndikojnë në shenjën tuaj: ju jeni aq të dashuruar dhe në punë, të fortë dhe të pranishëm dhe shumë të dashur për këtë.

Ngjyra e Binjakëve

Ngjyra juaj është… mozaiku. Një përzierje e ngjyrave të çmuara që krijojnë modele, imazhe, gjeometri.Ju jeni një nga shenjat më inteligjente të zodiakut, në kuptimin që ju keni një inteligjencë të shpejtë dhe të shkëlqyeshme, gjeometrike, aktive, praktike, por me vizione të shkëlqyera: ashtu si një mozaik. Për ta mbartur atë thjesht zgjidhni printimet që ju kujtojnë.

Ngjyra e Gaforres

Ngjyra juaj është… e bardhë. Sado e bardhë si lëkura juaj, e bardha është ngjyra që rrit energjinë e Gaforres, madje edhe më mirë nëse perla që kujton sipërfaqen e Hënës, një satelit me të cilin shoqërohet shenja zodiakale.Ju mund të vishni të bardhë ashtu si dëshironi, me rroba, pajisje, të dukshme për të gjithë ose vetëm ju. E bardha është një ngjyrë që thith të gjithë të tjerët, ashtu si thithni emocione, mësoni ta përdorni atë vetëm për të shkëlqyer.

Ngjyra e Luanit

Ngjyra juaj është …  portokalli. Kafshojeni jetën si një luan dhe ngjyra juaj është si manteli i Luanit plot dritë, hyrje dhe një forcë që vihet re.Shenja e Luanit është gjithashtu besnike dhe ngjyrat që të kujtojnë ari simbolizojnë soliditetin, çmueshmërinë. Me pak fjalë, mbreti i zodiakut mund të kishte vetëm një ngjyrë të gjykatës.

Ngjyra e Virgjëreshes

Ngjyra juaj është me nuanca. Po, ju që jeni shenja më e saktë e zodiakut mund të përmirësoni cilësitë tuaja duke përdorur hije dhe ngjyra të tejdukshme.E përkryer për ju mund të jetë e gjelbër me pak acid, gëlqere, por të ylbertë që krijon nuanca për çdo lëvizje: kështu Virgjëresha lartëson bukurinë dhe karakterin e saj. Sepse, le ta pranojmë, karakteri (i ashpër) nuk ju mungon.

Ngjyra e Peshores

Ngjyra juaj është … dritë blu dhe rozë.Harmonizoni dy pjesët që janë në secilin prej nesh. E ekuilibruar, por plot hir dhe bukuri, sensi estetik i Peshores fiton mbi gjithçka.

Ngjyra e Akrepit

Ngjyra juaj është… e kuqe e ndritshme. Kjo është e kuqja e papërpunuar e gjakut të fuqishëm dhe misterioz ashtu si jane Akrepet. Kjo shenjë e zodiakut pushton pasionin e saj të thellë,dhe ju mposht si pamja e kuqe e ndritshme.

Ngjyra e Shigjetarit

Ngjyra juaj është… e verdhë. Energji e pastër, e verdha është me diell, moti i mirë, aventura. Ngjyra juaj është e ngjashme me agrume si bergamot ose kedër.Ju jeni i lirë dhe i pakapshëm, kjo shenjë e zodiakut rrit këto cilësi kur ajo ka diçka të verdhë ose më shumë të verdhë në të, në të gjitha tonet energjike, të ndritshme dhe të shëndetshme.

Ngjyra e Bricjapit

Ngjyra juaj është… e zezë. Bricjapi është një shenjë zodiakale që është e ashpër, e fortë, e pastër si e zezë. Ju jeni e kundërta e Gaforres në zodiak, por edhe me ngjyra.E zeza ju lartëson, shpreh gjithë bukurinë tuaj, ambicia juaj, e zeza po zmbraps sepse ju refuzoni atë që nuk ju pëlqen. Bricjapi shkon, vendos, ku ai synon të shkojë.

Ngjyra e Ujorit

Ngjyra juaj është… blu me qumësht. Ngjyrat tuaja janë të buta, ata kujtojnë hijet e ujit të freskët, pothuajse eterik, delikate.Edhe ju, si Binjakët, jeni të pajisur me një inteligjencë të gjallë,jetoni, ndjeheni, ju jeni një nga shenjat më vizionare të zodiakut dhe keni nevojë për një ngjyrë që është si një pasqyrë, si uji, në të cilën zhyteni dhe sodit të gjitha vizionet.

Ngjyra e Peshqve

Ngjyra juaj është … koral. Në thellësinë e detit ju keni një gjerësi ngjyrash, por pa dyshim, ai që kujton më shumë çmueshmërinë e habitatit detar është korali.Një ngjyrë seksi, e gjallë, e gëzuar siç jeni ju Peshqit. Shenja zodiake e ëndrrave dhe imazheve shoqërohet me ngjyrën që mbush detet e bukurisë./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Gënjeshtrat më të zakonshme që këto shenja të horoskopit thonë për të dalë nga situata

Publikuar

-

Nga

Dashi “Jam mirë.” Një Dashi do të ju tregojë gjithmonë se është në rregull edhe kur nuk është në rregull. ajo do ta bëjë të duket sikur ajo ka gjithçka së bashku edhe kur nuk mund të ishte më larg nga e vërteta. Ajo e bën këtë për të bindur veten se nuk ka asgjë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Marrëdhëniet e vështira të dashurisë/ Njihuni me shenjat e horoskopit që nuk dorëzohen para sfidave

Publikuar

-

Nga

Peshqit Peshqit janë njerëz jashtëzakonisht të sjellshëm dhe kanë tendencë të shohin më të mirën te të tjerët, edhe kur nuk është aty. Ata janë romantikë nga natyra, kështu që nëse gjërat nuk janë aq perfekte sa mund të jenë, Peshqit do të zbukurojnë detajet në imagjinatën e tyre. Ka një pjesë të kësaj shenje […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Kanë aftësi të shkëlqyera për të dalë nga situata/ Shenjat e horoskopit që e bëjnë më mirë rolin e avokatit

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre. Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit […]

LEXO TE PLOTE