Connect with Us

Zbuloni ngjyrën që rrit energjinë e shenjës tuaj në horoskop dhe efektet që ka tek ju

Life Style

Zbuloni ngjyrën që rrit energjinë e shenjës tuaj në horoskop dhe efektet që ka tek ju

Publikuar

-

Ngjyra e Dashit

Ngjyra juaj është… e kuqe . Ju jeni një shenjë energjike, luftëtare dhe ngjyra juaj është e ngrohtë, e zjarrtë dhe pak metalike.Kur jeni në gjendje të luftoni për të arritur ëndrrat tuaja, qëllimet tuaja ose të drejtat tuaja kjo ngjyrë ju jep energjinë e duhur për të zbritur në arenë dhe … të fitoni!

Ngjyra e Demit

Ngjyra juaj është … blu kobalti. Jo një blu e thjeshtë, por kobalt një hije e ndritshme që ka tendencë në vjollcë, introspektive, e thellë si Demi që i pëlqen të zbresë në thellësitë e kënaqësive dhe t’i shijojë ato plotësisht.Por blu është gjithashtu ngjyra e sigurisë dhe stabilitetit një cilësi që ndikojnë në shenjën tuaj: ju jeni aq të dashuruar dhe në punë, të fortë dhe të pranishëm dhe shumë të dashur për këtë.

Ngjyra e Binjakëve

Ngjyra juaj është… mozaiku. Një përzierje e ngjyrave të çmuara që krijojnë modele, imazhe, gjeometri.Ju jeni një nga shenjat më inteligjente të zodiakut, në kuptimin që ju keni një inteligjencë të shpejtë dhe të shkëlqyeshme, gjeometrike, aktive, praktike, por me vizione të shkëlqyera: ashtu si një mozaik. Për ta mbartur atë thjesht zgjidhni printimet që ju kujtojnë.

Ngjyra e Gaforres

Ngjyra juaj është… e bardhë. Sado e bardhë si lëkura juaj, e bardha është ngjyra që rrit energjinë e Gaforres, madje edhe më mirë nëse perla që kujton sipërfaqen e Hënës, një satelit me të cilin shoqërohet shenja zodiakale.Ju mund të vishni të bardhë ashtu si dëshironi, me rroba, pajisje, të dukshme për të gjithë ose vetëm ju. E bardha është një ngjyrë që thith të gjithë të tjerët, ashtu si thithni emocione, mësoni ta përdorni atë vetëm për të shkëlqyer.

Ngjyra e Luanit

Ngjyra juaj është …  portokalli. Kafshojeni jetën si një luan dhe ngjyra juaj është si manteli i Luanit plot dritë, hyrje dhe një forcë që vihet re.Shenja e Luanit është gjithashtu besnike dhe ngjyrat që të kujtojnë ari simbolizojnë soliditetin, çmueshmërinë. Me pak fjalë, mbreti i zodiakut mund të kishte vetëm një ngjyrë të gjykatës.

Ngjyra e Virgjëreshes

Ngjyra juaj është me nuanca. Po, ju që jeni shenja më e saktë e zodiakut mund të përmirësoni cilësitë tuaja duke përdorur hije dhe ngjyra të tejdukshme.E përkryer për ju mund të jetë e gjelbër me pak acid, gëlqere, por të ylbertë që krijon nuanca për çdo lëvizje: kështu Virgjëresha lartëson bukurinë dhe karakterin e saj. Sepse, le ta pranojmë, karakteri (i ashpër) nuk ju mungon.

Ngjyra e Peshores

Ngjyra juaj është … dritë blu dhe rozë.Harmonizoni dy pjesët që janë në secilin prej nesh. E ekuilibruar, por plot hir dhe bukuri, sensi estetik i Peshores fiton mbi gjithçka.

Ngjyra e Akrepit

Ngjyra juaj është… e kuqe e ndritshme. Kjo është e kuqja e papërpunuar e gjakut të fuqishëm dhe misterioz ashtu si jane Akrepet. Kjo shenjë e zodiakut pushton pasionin e saj të thellë,dhe ju mposht si pamja e kuqe e ndritshme.

Ngjyra e Shigjetarit

Ngjyra juaj është… e verdhë. Energji e pastër, e verdha është me diell, moti i mirë, aventura. Ngjyra juaj është e ngjashme me agrume si bergamot ose kedër.Ju jeni i lirë dhe i pakapshëm, kjo shenjë e zodiakut rrit këto cilësi kur ajo ka diçka të verdhë ose më shumë të verdhë në të, në të gjitha tonet energjike, të ndritshme dhe të shëndetshme.

Ngjyra e Bricjapit

Ngjyra juaj është… e zezë. Bricjapi është një shenjë zodiakale që është e ashpër, e fortë, e pastër si e zezë. Ju jeni e kundërta e Gaforres në zodiak, por edhe me ngjyra.E zeza ju lartëson, shpreh gjithë bukurinë tuaj, ambicia juaj, e zeza po zmbraps sepse ju refuzoni atë që nuk ju pëlqen. Bricjapi shkon, vendos, ku ai synon të shkojë.

Ngjyra e Ujorit

Ngjyra juaj është… blu me qumësht. Ngjyrat tuaja janë të buta, ata kujtojnë hijet e ujit të freskët, pothuajse eterik, delikate.Edhe ju, si Binjakët, jeni të pajisur me një inteligjencë të gjallë,jetoni, ndjeheni, ju jeni një nga shenjat më vizionare të zodiakut dhe keni nevojë për një ngjyrë që është si një pasqyrë, si uji, në të cilën zhyteni dhe sodit të gjitha vizionet.

Ngjyra e Peshqve

Ngjyra juaj është … koral. Në thellësinë e detit ju keni një gjerësi ngjyrash, por pa dyshim, ai që kujton më shumë çmueshmërinë e habitatit detar është korali.Një ngjyrë seksi, e gjallë, e gëzuar siç jeni ju Peshqit. Shenja zodiake e ëndrrave dhe imazheve shoqërohet me ngjyrën që mbush detet e bukurisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE