Connect with Us

Çfarë po ju pengon në marrëdhënien tuaj në çift?/ Ja çfarë ndodh sipas shenjës së horoskopit

Life Style

Çfarë po ju pengon në marrëdhënien tuaj në çift?/ Ja çfarë ndodh sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Dashi

Nuk është e nevojshme të gjeni dikë që është i interesuar për gjithçka që bëni, për më tepër është ndoshta e pamundur. Por si Dashi, duhet të kërkoni një partner që ndan shumë interesa.Si një shenjë shumë pasionante dhe me energji, nuk duhet të kënaqeni me dikë që është i interesuar për të njëjtat aktivitete vetëm gjysmën e kohës.

Demi

Nëse jeni një Dem, mund të keni tendencën të shijoni luksin, por nuk i shpenzoni paratë tuaja në mënyrë të papërgjegjshme. Ndërsa Venusi rregullon një shenjë të Tokës, ju e dini që cilësia dhe paratë janë të rëndësishme për ju.Pra, kini kujdes që të mos vendosni për një partner që ka zakone të këqija të shpenzimeve.

Binjaket

Ndonjëherë të kundërtat tërheqin njëri-tjetrin. Sidoqoftë, të jesh me dikë që ka një personalitet thellësisht të ndryshëm mund të jetë pengesë për dëshirën e mirë ose argëtimin.Binjakë, ju mund të jeni duke luftuar me një partner i cili është shumë i qetë ose tepër i trembur. Jeni shumë të shoqërueshëm, kështu që nëse duhet të bprishni akullin me partnerin tuaj, do të mërziteni shpejt.

Gaforrja

Pavarësisht nëse është përfshirja e familjes suaj në jetën tuaj apo dëshira për të pasur familjen tuaj, për ju familja është shumë e rëndësishme. Si Gaforre, dy gjërat që ju interesojnë më shumë janë shtëpia dhe familja.Pa njërën ose tjetrën, do të ndjeheni të paplotë ose të pasigurt. Prandaj sigurohuni që të kërkoni një partner me vlera të ngjashme.

Luani

Luani nuk është i njohur vetëm për udhëheqjen e tij, por ai është gjithashtu shumë optimist. Si një shenjë e sunduar nga Dielli, një partner që nuk e ndan optimizmin tuaj është një person për të shmangur.Besimi juaj i lindur natyrisht do t’ju ​​ndalojë të jeni të kënaqur me më pak nga sa meritoni.

Virgjeresha

Virgjëresha, obsesioni juaj për përsosmëri dhe organizim e bën bashkëjetimin me dikë të çrregullt gati e pamundur. Si një shenjë e kujdesshme e zodiakut, ju natyrshëm shmangni ata që janë të kënaqur me çrregullimin.Në qoftë se nuk pranoni të pastroni vazhdimisht prapa partnerit tuaj, nuk duhet të pranoni dikë të çrregullt.

Peshorja

Të gjithë pëlqejnë të kenë një romancë të vogël në marrëdhëniet e tyre, por për ju, është një përbërës thelbësor për suksesin e çiftit tuaj. Si një Peshore, ju keni një kuptim më të thellë të dashurisë sesa shumica e shenjave të tjera të zodiakut.Pra, nuk duhet të kënaqeni me një partner që nuk është romantik, sepse nuk do të lulëzoni në marrëdhënien tuaj.

Akrepi

Si Akrep, ju rrallë herë shpreheni, kështu që kur ta bëni atë, është e rëndësishme që ju ta bëni atë me dikë që nuk do të zbulojë sekretet tuaja. Një partner bisedues nuk do t’ju ​​bëjë të dëshironi të afroheni.Edhe nëse një partner bisedues ju përshtatet, nuk do t’ju përshtatet nëse ai nuk i mban sekretet tuaja.

Shigjetari

Shigjetar, ju jeni gjithmonë në kërkim të njohurive të reja. Pra, ndarja e një marrëdhënieje me dikë që nuk ka të njëjtën kuriozitet është pothuajse e pamundur për ju.Ju nuk duhet të pranoni një partner që nuk është i etur për një aventurë si ju, sepse ju do të zhgënjeheni  dhe asnjëri nga ju nuk do të përmbushet me të vërtetë.

Bricjapi

Eshtë e vështirë të takosh një Bricjap që nuk ka planifikuar tashmë 10 vitet e ardhshme të jetës së tij deri në detajet e fundit. Pra, dikush me mungesë ambicie nuk do t’ju përshtatet.Si një shenjë e Tokës, nuk keni frikë të rrëshqitni mëngët, gjithmonë jeni gati të punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja. Pra, nëse partnerit tuaj nuk i pëlqen puna e vështirë ose qëllimet afatgjata, marrëdhënia juaj nuk do të jetë e pajtueshme në planin afatgjatë.

Ujori

Ujor, ju jeni shenja më e dhembshur dhe e kujdesshme astrologjike e të tjerëve. Si një dashnor i njerëzimit, një partner egoist është ndoshta zgjedhja e fundit për të bërë.Ju duhet të kuptoni se vetëmohimi juaj do t’ju ekspozojë tek shumë njerëz egoistë gjatë gjithë jetës tuaj.

Peshqit

Ndërsa të tjerët mund të mendojnë se jeni mashtrues ose jorealist, partneri i duhur do të shohë që thjesht vlerësoni gjithçka që është pozitive në botë.Edhe nëse jeni shumë romantik dhe të gatshëm të sakrifikoni gjithçka për personin që doni, e vetmja gjë që nuk duhet të pranoni nga partneri është pesimizmi. Ju pëlqen ta shikoni botën përmes syzeve rozë, kështu që një partner pesimist do të dëmtojë vizionin tuaj./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: