Connect with Us

Nga flirtet tek pasuria/ Fakte interesante rreth aktorit të famshëm George Clooney

Showbizz

Nga flirtet tek pasuria/ Fakte interesante rreth aktorit të famshëm George Clooney

Publikuar

-

1-George Timothy Clooney lindi në 6 maj 1961, në një familje të famshme të personaliteteve mediatike . Babai i tij, Nick ishte një personalitet TV dhe një spiker lajmesh, dhe Nina Bruce, një mbretëreshë e bukurisë dhe këshilltare.

2-Ai shkoi në Universitetin e Cincinnati por nuk u diplomua. Në vend të kësaj, punonte si shitës dhe në ndërtim.

3-Ai ka një pasuri  prej 180 milion dollarë. Në dasmën e tij me Amal, ai shpenzoi rreth 4.6 milion deri në 13 milion dollarë, pasi Clooney rezervoi të gjithë Hotel Cipriani ekskluzivisht për mysafirët e dasmës së tij.

4-Ai është ndër të paktët aktorë që është i talentuar me një kombinim të përsosur të bukurisë dhe trurit, pasi ai jo vetëm që kryesoi listën ‘Meshkujt më të bukur në botë’, por, gjithashtu u regjistrua në listën e Entertainment Weekly të 50 njerëzve më të zgjuar në Hollyëood.

5-Ai mbështeti fushatën e Barack Obama në zgjedhjet presidenciale të vitit 2008 dhe 2012. Në vitin 2006, ai udhëtoi rreth rajonit perëndimor të Sudanit, i njohur si Darfur, si Këshilltar Strategjik për Projektin Jo On Our Watch për të monitoruar aktivitetin e armatosur për shenja të luftës civile të rinovuar midis Sudanit dhe Sudanit të Jugut dhe për të zbuluar dhe parandaluar mizoritë masive.

6-Gjatë ditëve të shkollës, ai ishte më i përqendruar në sport sesa libra dhe madje u përpoq që Cincinnati Reds të ndiqte një profesion në bejsboll. Por, ai nuk pati sukses, pasi pasuria e tij po kërkonte diçka tjetër.

7-Në 2005, ai u bë mashkulli i dytë i kopertinës “Vogue për burra” pasi Richard Gere u shfaq  i pari në kopertinën e ‘Vogue.”

8-Në vitin 1989, ai u martua me aktoren Talia Balsam, por u divorcua në vitin 1993. Në vitin 2014, ai u martua me një avokate dhe aktiviste libaneze-britanike Amal Alamuddin. Ai datoi shumë aktore, si Kelly Preston, Ginger Lynn Allen, Celine Balitran, Lisa Snoëdon, Renee Zellëeger, Krista Allen, Sarah Larson, dhe Elisabetta Canalis.

9-Ai ka qenë marrësi i shumë çmimeve prestigjioze, të tilla si 2 çmime Oscar, BAFTA Aëard, Golden Globes Aëard, Satellite Aëard, Primetime Emmy Aëard, MTV Aëard Aëard, Moviemimi Guild Actors Screen, Peoplemimi i Njerëzit Choice, etj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: