Connect with Us

Super të suksesshëm/ 3 shenjat e horoskopit me karakteristikat e duhura për të prekur majat

Life Style

Super të suksesshëm/ 3 shenjat e horoskopit me karakteristikat e duhura për të prekur majat

Publikuar

-

Dashi, karakteristikat e suksesit janë konkurrenca dhe ambicia

Nuk ka asnjë mal shumë të lartë për  Dashi, shenja e Marsit  që dëshiron të shkëlqejë në gjithçka, duke mos e lënë veten të dekurajohet nga ndonjë eventualitet.  Kjo ndjenjë e konkurrencës, e kombinuar me një ambicie të fortë që është zjarri  i shenjtë  i shenjës, sjell që Dashi të jetë shenja e suksesit më të madh në përgjithësi gjatë gjithë horoskopit. Punë e mirë!

Peshorja, karakteristikat e suksesit janë konkretiteti dhe motivimi

Shenja  ajrore e Peshores  është e prerë për sukses në drejtim të dashurisë dhe marrëdhënieve efektive falë sensit të saj praktik dhe motivimit të fortë për të dashur të përfundojë detyrat.

Kjo  shenjë e sunduar nga Venera  është, në të vërtetë, një planifikues i lindur dhe bën gjithçka për të ndihmuar, në një mënyrë konkrete dhe deri në fund, njerëzit që ai i do.

Bricjapi, karakteristikat e suksesit janë vendosmëri dhe punë e palodhur

Asnjë detyrë është shumë e vështirë për një  Bricjapi , më konkret  shenjë  të  zodiakut  se në qoftë se ka një qëllim në mendje nuk është i hutuar lehtë.  Ky përcaktim, i kombinuar me palodhshmërinë e shenjës edhe për shkak të  Saturnit , është një kombinim i jashtëzakonshëm që e çon këtë  shenjë  për të arritur suksese të mëdha, veçanërisht në vendin e punës.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Për herë të parë në dy vite/ Jo më presidenti i “Amazon”, ja kush është personi më i pasur në botë

Publikuar

-

Nga

Këtë herë është zyrtare. Bashkëthemeluesi i kompanise gjigande teknologjike Microsoft, Bill Gates parakaloi presidentin e “Amazon”, Jeff Bezos, si personi më i pasur në botë , duke rimarrë renditjen më të lartë për herë të parë në më shumë se dy vjet. Sipas “Bloomberg”, Bill Gates mund të jetë ndihmuar pjesërisht nga vendimi i befasishëm […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Parandalon kancerin dhe defektet e lindjes/ Zbuloni disa fakte interesante rreth brokolit dhe si ta gatuani

Publikuar

-

Nga

Brokoli është një perime që i përket familjes së lakrës. Fjala “brokoli” vjen nga fjala italiane në shumës “broccolo”, që do të thotë “lulëzimi i një lakre” , dhe fjala e vogël brocco, që do të thotë “gozhdë e vogël” ose “mbij”. Brokoli është konsideruar si një ushqim shumë i vlefshëm nga italianët që nga […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Martesa gay duhet të jetë midis një burri dhe një gruaje”/ Zbuloni 10 gafat e VIP-ave të cilet do të mbahen mend gjatë

Publikuar

-

Nga

Të gjithëve ne na ndodh që të bëjmë gabime kur flasim me persona të ndryshëm por këto gafa të personazheve të huaj do të mbahen mend gjatë në memorien e fansave të tyre në të gjithë botën. Më poshtë disa nga gafat epike që kanë bërë personazhet e njohur botërorë: Britney Spears “Asnjëherë nuk kam […]

LEXO TE PLOTE