Connect with Us

Tepër të pakujdesshëm/ Habit studimi, shoferët e këtyre makinave janë më të këqinjtë në botë

Kuriozitete

Tepër të pakujdesshëm/ Habit studimi, shoferët e këtyre makinave janë më të këqinjtë në botë

Publikuar

-

Tepër të pakujdesshëm/ Habit studimi, shoferët e këtyre makinave janë më të këqinjtë në botë

Drejtuesit e makinave “Ford” janë më të këqijtë në Mbretërinë e Bashkuar sipas një studimi të fundit. Bazuar në pikët e patentave që u janë hequr, shoferët që ngasin makinat e tipit “Ford” janë më të këqijtë në botë.

Sipas një studimi, 44.6% e përdoruesve të Ford, kanë më shumë pikë të hequra në patentë sesa çdo drejtues i tipeve të tjera të makinave.

Gjithashtu u zbulua se meshkujt ishin 10% më të lartë në numër për sa i përket gjobave të shpejtësisë krahasuar me femrat.

Në studim u konstatua se shoferët e BMW ishin më të predispozuar të shkelnin rregullat e shpejtësisë./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE