Connect with Us

Tepër të pakujdesshëm/ Habit studimi, shoferët e këtyre makinave janë më të këqinjtë në botë

Kuriozitete

Tepër të pakujdesshëm/ Habit studimi, shoferët e këtyre makinave janë më të këqinjtë në botë

Publikuar

-

Drejtuesit e makinave “Ford” janë më të këqijtë në Mbretërinë e Bashkuar sipas një studimi të fundit. Bazuar në pikët e patentave që u janë hequr, shoferët që ngasin makinat e tipit “Ford” janë më të këqijtë në botë.

Sipas një studimi, 44.6% e përdoruesve të Ford, kanë më shumë pikë të hequra në patentë sesa çdo drejtues i tipeve të tjera të makinave.

Gjithashtu u zbulua se meshkujt ishin 10% më të lartë në numër për sa i përket gjobave të shpejtësisë krahasuar me femrat.

Në studim u konstatua se shoferët e BMW ishin më të predispozuar të shkelnin rregullat e shpejtësisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: