Connect with Us

Zgjidhni një nga këto karta dhe merrni një mesazh të fuqishëm për jetën tuaj personale

Kuriozitete

Zgjidhni një nga këto karta dhe merrni një mesazh të fuqishëm për jetën tuaj personale

Publikuar

-

Jeta jonë personale është shpesh një mister i madh për ne.Pavarësisht se sa shumë përpiqemi të arrijmë qëllimet tona, ne kurrë nuk e dimë se në cilën rrugë të shkojmë ose çfarë të presim në momentin tjetër.

Sidoqoftë, disa mjete mund të na ndihmojnë të marrim një ide se për çfarë bëhet fjalë jeta. Një nga këto mjete është testi sepse edhe nëse nuk kanë prova shkencore, ato mund të na japin përgjigje për disa nga misteret tona personale.

Për të ditur përgjigjen tuaj, duhet të zgjidhni një prej kartave të ciganëve më poshtë. Shikoni ato me kujdes dhe zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë.

Numri i kartës 1:

Kjo kartë ju tregon se pajtimi do të ndodhë në jetën tuaj, qoftë në zonën romantike, miqësore apo profesionale.Një marrëdhënie që është kthyer përmbys, për një arsye specifike, do të rilindë dhe do t’ju sjellë më shumë lumturi dhe energji pozitive.Filloni tani për të lëshuar zemërimet e zemrës suaj dhe përgatituni për surpriza të mëdha.

Numri i kartës 2:

Kjo kartë përfaqëson pritjen.Ju mund të investoni shumë në një person ose aktivitet dhe po prisni të njëjtin raport intensiteti prej tyre.Sidoqoftë, kjo mund të jetë edhe e mirë edhe e keqe. Eshtë e rëndësishme që t’i kushtoni vëmendje asaj që investoni në marrëdhëniet tuaja, në mënyrë që të mos përfundoni me një zemër të thyer.

Numri i kartës 3:

Kjo kartë simbolizon pavarësinë.Kjo tregon që ju jeni një person me prirje individualiste dhe se ju pëlqen të jeni qendra e ekzistencës suaj.Ju pëlqeni të ndihmoni të tjerët dhe jeni në gjendje të simpatizoni me të gjithë rreth jush, por kur është fjala për të bërë zgjedhje, ju jeni i vetmi që zgjidhni. Nëse doni të jetoni një marrëdhënie më të shëndetshme, mund t’ju duhet të kontrolloni impulset tuaja egoiste.

Numri i kartës 4:

Kjo kartë simbolizon vetminë.Ju mund të jetoni një moment të vetmisë intensive, edhe nëse keni dikë tjetër në krah. Kjo vetmi mund të shkaktohet si nga cilësia e keqe e një marrëdhënieje ashtu edhe nga gjërat e brendshme.Nëse doni të çliroheni nga kjo periudhë, duhet të bëni një vlerësim personal për të përcaktuar kuptimin e vërtetë të tij. Kujdesuni për veten tuaj për të gjetur një anë më të lumtur dhe më të bukur të jetës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: