Connect with Us

Zgjidhni një nga këto karta dhe merrni një mesazh të fuqishëm për jetën tuaj personale

Kuriozitete

Zgjidhni një nga këto karta dhe merrni një mesazh të fuqishëm për jetën tuaj personale

Publikuar

-

Jeta jonë personale është shpesh një mister i madh për ne.Pavarësisht se sa shumë përpiqemi të arrijmë qëllimet tona, ne kurrë nuk e dimë se në cilën rrugë të shkojmë ose çfarë të presim në momentin tjetër.

Sidoqoftë, disa mjete mund të na ndihmojnë të marrim një ide se për çfarë bëhet fjalë jeta. Një nga këto mjete është testi sepse edhe nëse nuk kanë prova shkencore, ato mund të na japin përgjigje për disa nga misteret tona personale.

Për të ditur përgjigjen tuaj, duhet të zgjidhni një prej kartave të ciganëve më poshtë. Shikoni ato me kujdes dhe zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë.

Numri i kartës 1:

Kjo kartë ju tregon se pajtimi do të ndodhë në jetën tuaj, qoftë në zonën romantike, miqësore apo profesionale.Një marrëdhënie që është kthyer përmbys, për një arsye specifike, do të rilindë dhe do t’ju sjellë më shumë lumturi dhe energji pozitive.Filloni tani për të lëshuar zemërimet e zemrës suaj dhe përgatituni për surpriza të mëdha.

Numri i kartës 2:

Kjo kartë përfaqëson pritjen.Ju mund të investoni shumë në një person ose aktivitet dhe po prisni të njëjtin raport intensiteti prej tyre.Sidoqoftë, kjo mund të jetë edhe e mirë edhe e keqe. Eshtë e rëndësishme që t’i kushtoni vëmendje asaj që investoni në marrëdhëniet tuaja, në mënyrë që të mos përfundoni me një zemër të thyer.

Numri i kartës 3:

Kjo kartë simbolizon pavarësinë.Kjo tregon që ju jeni një person me prirje individualiste dhe se ju pëlqen të jeni qendra e ekzistencës suaj.Ju pëlqeni të ndihmoni të tjerët dhe jeni në gjendje të simpatizoni me të gjithë rreth jush, por kur është fjala për të bërë zgjedhje, ju jeni i vetmi që zgjidhni. Nëse doni të jetoni një marrëdhënie më të shëndetshme, mund t’ju duhet të kontrolloni impulset tuaja egoiste.

Numri i kartës 4:

Kjo kartë simbolizon vetminë.Ju mund të jetoni një moment të vetmisë intensive, edhe nëse keni dikë tjetër në krah. Kjo vetmi mund të shkaktohet si nga cilësia e keqe e një marrëdhënieje ashtu edhe nga gjërat e brendshme.Nëse doni të çliroheni nga kjo periudhë, duhet të bëni një vlerësim personal për të përcaktuar kuptimin e vërtetë të tij. Kujdesuni për veten tuaj për të gjetur një anë më të lumtur dhe më të bukur të jetës. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Thyen tabutë në gjithë botën/ Zbuloni meshkujt e famshëm që lyejnë thonjtë dhe nuk e kanë aspak problem

Publikuar

-

Nga

Thonj me ngjyra nga më e rënda tek më të lehtat. Duket se edhe meshkujt e famshëm janë fiksuar me lyerjen e thonjve dhe të duken gjithashtu shumë burrëror. “Mendoj se burrat duhet të jenë të lirë të lyejnë thonjtë pa u ndjerë femërorë,” tha reperi A$AP Rocky për Vogue, teksa thonjtë i kishte të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

VIDEO-“A keni ende guximin të pini duhan?”/Kishte pirë cigare për 30 vite rresht,pamjet e mushkërive të nxira bëjnë xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

A e keni menduar ndonjëherë se si duken mushkëritë tuaja pas pirjes së cigareve pothuajse cdo ditë? Këtë na e kanë treguar disa mjekë në një spital në Kinë , ku kane zbuluar pamjet tronditëse të një personi që kishte pirë cigare për 30 vite rresht dhe sipas videos mushkritë e pacientit ishin si qymyr në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë të bëni me dikë që i kanë rënë të fikët?/ Ja disa këshilla nëse ndodheni në raste emergjence

Publikuar

-

Nga

A e dini se cfarë të bëni nëse ndodheni papritur në një rast emergjence? Të gjithë mendojnë se  gjëja e parë që duhet të bëjmë është të marrim një këshillë nga të afërmit tanë. Por jo gjithmonë kjo do të na ndihmonte. Më poshtë ju sjellim disa udhëzime çfarë duhet të keni parasysh në këto […]

LEXO TE PLOTE